חשודה במתן שוחד מיני. השופטת כרייף (צילום: חדשות)
השופטת החשודה: אתי כרייף | צילום: חדשות

פרשת "מין תמורת מינוי" - היום (רביעי) הותר לפרסום כי השופטת שחשודה במתן טובות הנאה מיניות ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר היא אתי כרייף, מבית המשפט השלום בנתניה: שופט העליון יצחק עמית קיבל באופן חלקי את בקשת עיתון הארץ, והורה על הסרת צו איסור הפרסום שמתייחס לשמה. מטעם כרייף נמסר: "שלא באשמתה נקלעה לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט - כל קשר בינה לבין נווה חברי בלבד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בהחלטה הוסבר שמאז שהוצא צו איסור הפרסום, שינתה המשטרה את עמדתה והסירה את התנגדותה לביטול הצו. על כן בנסיבות אלו נקבע כי עקרון היסוד של פומביות הדיון מצדיק את הסרת צו איסור הפרסום לגבי שמה של השופטת כרייף, וזאת נוכח משקלם המצטבר של מספר נימוקים.

נוה בהארכת מעצרו, ארכיון (צילום: חדשות)
נוה בהארכת מעצרו, ארכיון | צילום: חדשות

הנימוקים המצטברים להתרת שמה לפרסום היו העניין הציבורי המיוחד בפרסום הפרשה, הנובע ממיהות החשודה - המכהנת כשופטת, ומהות החשד - המתייחס לטוהר המידות בהליכי מינוי שופטים; חלוף הזמן מאז נחשפה הפרשה; ופרסומים ברשתות החברתיות שיצרו חרושת של שמועות.

עם זאת, רק חלקי מפרטי הפרשה שטלטלה את מערכת המשפט - ובית המשפט קבע כי צו איסור הפרסום בכל הנוגע לשמה של עורכת הדין החשודה בפרשה - ייוותר על כנו. זאת, בשל העובדה שעורכת הדין, להבדיל מהשופטת, היא אדם פרטי, כך שהאינטרס הציבורי בפרסום שמה אינו גובר על הנזק החמור העלול להיגרם לה בעקבות הפרסום.

פרקליטה של השופטת אתי כרייף, מסר בתגובה לפרסום שמה: "כבוד השופטת כרייף נקלעה, שלא באשמתה, לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט והקשר בינה לבין אפי נווה היה קשר חברי בלבד ואינו קשור למינויה כשופטת".

"מדובר בשופטת מצטיינת מקצועית, חרוצה, יסודית וישרה, הזוכה לשבחים רבים על עבודתה המקצועית בעת כהונתה כשופטת ולפני כן בעבודתה רבת השנים במשטרת ישראל. לא בכדי 8 חברי הועדה למינוי שופטים ובהם נשיאת בית המשפט העליון בחרו בה לכהונה. השופטת כרייף משוכנעת כי חקירת המשטרה תוכיח כי לא נפל כל רבב בהתנהלותה", לשון התגובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו