דניאל דריי (צילום: מאקו, חדשות)
דניאל דריי | צילום: מאקו, חדשות

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד הסקסולוג דניאל דריי בגין עבירות מס, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועוד. לפי הפרקליטות דריי ניסה להתחמק ממס והשמיט מהדוחות שהגיש סכום כולל של 2,871,250 על הכנסות בין השנים 2012-2006.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בכתב האישום מפורטות עבירות נוספות שביצע דריי ובהן הכנת פנקסי חשבוניות כוזבים בשנים הללו ובשנים 2013 ו-2014 שבהם השמיט הכנסות בסכום כולל של 507,625 שקלים.

"בכוונה להתחמק ממס, פעל הנאשם במרמה, עורמה ותחבולה, השמיט מספרי הנהלת החשבונות ודיווחיו לפקיד השומה חלק מהתקבולים; ניהל יומני פגישות ויומני רופא כפולים - הראשון תעד את מתן הטיפולים בפועל והשני תעד באופן חלקי את הטיפולים שניתנו בקליניקה על ידי הנאשם; קיבל תשלומים במזומן ועוד", נכתב בכתב האישום.

עוד לפי כתב האישום, לאחר מועד פתיחת החקירה בעניינו, מילא הנאשם 45 חשבוניות של חברה שבבעלותו באופן הנחזה להיות כאילו החשבוניות הוצאו בשנת 2012 בגין טיפולים ללקוחותיו, וזאת בכוונה להכשיל את החקירה נגדו או להביא לידי עיוות דין.

הנאשם אף זייף 13 קבלות, באופן הנחזה להיות כאילו הוצאו בגין טיפולים שניתנו למטופליו של הנאשם בשנת 2011 וחתם חתימה הנחזית להיות חתימתה של עובדת בקליניקה. בהמשך מסר הנאשם את החשבוניות הכוזבות והקבלות המזויפות לבאי כוחו לצורך הצגתם בהליך החקירה או בהליך המשפטי נגדו ועל מנת שיטענו בכזב כי הנאשם דיווח על הכנסותיו ממטופליו במסגרת דיווחי החברה. העתקי החשבוניות הכוזבות הוצגו ונמסרו לפרקליטות במסגרת הליך שימוע שהתקיים בעניינו של הנאשם.

 

פרקליטו של דריי, עורך הדין אודי ברזלי, מסר בתגובה: "כמעט 5 שנים התלבטה הפרקליטות אם יש מקום לכתב אישום בפרשה, ולא בכדי. בפועל, בלי שניתנה לנו זכות למצות את השימוע הוגש כתב אישום, ומיד יצאה הודעה לעיתונות המתפארת בכך שדמות מוכרת תעמוד בקרוב למשפט. אין לנו ספק כי בפרשה זו אין מקום להליך פלילי, וכך יתגלה בהמשך השימוע או בבית המשפט אם ניאלץ להגיע לכך".