עד המדינה מיקי גנור (צילום: אילן אסייג, רויטרס, חדשות)
עד המדינה מיקי גנור | צילום: אילן אסייג, רויטרס, חדשות

"העדויות האלה ניתנו אחרי שהופעלו עלי לחצים לא לגיטימיים": מיקי גנור, עד המדינה והחשוד המרכזי בפרשת הצוללות וכלי השיט, נעצר אתמול (שלישי) לאחר שהחליט לחזור בו מהסכם עד המדינה ולשנות את עדותו. לאחר מעצרו גנור חש ברע ופונה מחדר החקירות. במהדורה המרכזית פורסם אמש כי גנור הגיע אתמול למשרד להב 433, שם ביקש לשנות את העדות המרכזית שנתן בתיק 3000 ומסר עדות חדשה שעומדת בסתירה מוחלטת לשלל העדויות שמסר בפרשה. גנור יובא מחר בשעה 11:00 לדיון בעניינו בבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו בהתאם לצרכי החקירה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

גנור אמר לחוקרי המשטרה: "לא שיחדתי איש. העדויות האלה ניתנו אחרי שהופעלו עלי לחצים לא לגיטימיים". גנור התחייב במסגרת העסקה המקורית לשנת מאסר ואף התחייב להחזיר 10 מיליון שקלים למדינה. עוד אמר גנור: "אני לא משחק משחקים, לא מנסה לנהל מו"מ מחודש או מבקש לשפר את ההסכם, אלא להודיע: לא שיחדתי איש ולא אעיד כאילו שיחדתי". הטענה החדשה של גנור היא שכל הכספים והתשלומים שעליהם העיד כשוחד היו דמי יעוץ.

מוקדם יותר גנור נחקר באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית. במשטרה מסרו כי בעקבות הדברים משטרת ישראל ופרקליטות המדינה ישקלו האם יש מקום לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם עמו. עם זאת, גם אם הסכם עד המדינה יבוטל, ניתן יהיה להשתמש בעדותו של גנור במשפט, אך כל הפריווילגיות ישללו ממנו.

בכיר באגף החקירות והמודיעין אמר כי בקשתו של גנור לשנות את עדותו לא גורמת לשינוי מהותי בתיק. עוד הוסיף הבכיר כי יש בסיס מוצק ואיתן לתיק הצוללות גם בלי עדותו של גנור. לפי אותו בכיר התפנית החלה עוד אמש כששני פרקליטיו של גנור יצרו קשר עם ליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה, והודיעו לה שהם מבקשים לשנות את המידע שיש להם. בן ארי הפנתה אותם למשטרה ובעקבות אותה שיחה התבקש גנור להתייצב במשרדי לה״ב 433.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "התנועה מברכת על ההתפתחות בעדותו של גנור וקוראת ליועץ המשפטי לנצל את ההזדמנות על מנת לבטל את הסכם עד המדינה המקל שנחתם עמו. על היועמ״ש לנצל את ההזדמנות שנקרתה בפניו על מנת לפתוח מחדש את חקירת פרשת הצוללות בכלל, ואת השאלה מי חתם על המכתב בנושא אספקת הצוללות למצרים בפרט, פרשה שעשויה להוות פגיעה בביטחון המדינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו