קובי סטרוג, אביו של לוחם דובדבן, שחר סטרוג ז"ל שנהרג בשוגג על ידי חברו נ' התראיין היום (שלישי) בתוכנית "חמש עם רפי רשף", והסביר מדוע התנגד לקיצור עונשו של נ'. "נקטנו עמדה שלא לגזור עליו את העונש המרבי אבל לבקש לקצר עונש מ-18 חודשים זה לא בסדר", אמר קובי סטרוג. האב גם סיפר בדמעות: "הגעגוע כה גדול ואת הכאב אין איך לתאר במילים".

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"כשנשאלתי בבית המשפט האם אני רוצה שזה יהיה שנה וחצי אמרתי שכן. לכן אני קצת הזדעזעתי ששמעתי שנ' והמשפחה שלו מבקשים לקצר גם את השנה וחצי", אמר סטרוג. "אם הוא היה נענש ונכנס לכלא ל-10 שנים, ואז היה מבקש לקצר את העונש, הייתי תומך בו. אבל על הריגה של ילד, חבר ואח - אני חושב ש-18 חודשים זה זמן שצריך למלא מההתחלה עד הסוף".

סמל-ראשון שחר סטרוג ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
סמל-ראשון שחר סטרוג ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

אביו של שחר הסביר: "לאורך כל ההליך המשפטי טענתי של-נ' יש חיים שלמים לפניו. יש לו חברים, משפחה וארוחות שישי גם כשהוא בכלא. הוא מטייל עם החברים בשבתות הם מעלים איתו תמונות לרשתות וזה בסדר גמור". סטרוג טען: "אבל לקבל עונש של 18 חודשים על הריגה כשלשחר אין אפילו דבר אחד מזה זה לא בסדר. אם אני הייתי אבא שלו לא הייתי נותן לו לבקש את הבקשה הזו".

"לא ניתן לתאר את הכאב במילים"

קובי סטרוג סיפר שהזמן לא עוזר להירפא מהכאב ושככל שהוא עובר זה פועל הפוך. "הגעגוע הוא כל כך גדול. החוסר שלו הוא הוא כל כך מורגש ואת הכאב אין איך לתאר במילים". סטרוג אמר בדמעות: "אתה רוצה לשמוע את הילד שלך, לחבק אותו, לראות אותו יוצא עם חברים שלו וחברה שלו - וככל שהזמן עובר זה יותר קשה".

אחרי שהלוחם ומשפחתו הגישו בקשה לקיצור העונש, הפרקליטות הצבאית לא הביעה התנגדות והעבירה את ההחלטה לבית המשפט הצבאי. אתמול בית דין הצבאי דן באפשרות לנכות שליש מעונשו של הלוחם נ'. אם אכן יוחלט על הניכוי, צפוי הלוחם להשתחרר מהכלא יומיים לאחר אזכרתו של סטרוג.

"אני מבינה את הכאב של משפחתו של שחר", אמרה אימו של הלוחם בדיון. "מאז שנהרג, אני הולכת כל יום לבית העלמין כדי להיות איתו. שחר ובני היו לא רק חברים לנשק, אלא אחים. אני ממש מצטערת על מה שקרה, אין יום שאני לא חושבת על שחר, ובמיוחד על אימו מיכל. העונש שיש לבני הוא לכל החיים", המשיכה. "בני 11 חודשים בכלא, והוא מבין למה הוא בכלא. הוא אוהב את המדינה, ואומר לי: 'אני רוצה לחזור לשרת בצבא לזכרו של שחר'".

לוחם דובדבן שהורשע בהריגת שחר סטרוג (צילום: החדשות)
לוחם דובדבן שהורשע בהריגת שחר סטרוג | צילום: החדשות

"הלוחם שירה רוצה להתנדב בבית הספר ללוחמה בטרור, בחטיבת הקומנדו, בהדרכת לוחמים על הסכנה שבמשחקי נשק", הסבירה עורכת הדין מירב יצחקי הרשקוביץ, המייצגת את הלוחם מטעם הסניגוריה הצבאית. "זאת למרות שטופל על ידי פסיכיאטרים ונמצא סובל מפוסט טראומה, ובעצם יכול היה להשתחרר מצה"ל".

ביולי האחרון אושר העונש שסוכם בהסדר הטיעון עם הלוחם שירה בסטרוג, שהושג בבית הדין הצבאי: 18 חודשי מאסר לריצוי בפועל, שכוללים את ימי המעצר. כמו כן, הורד הלוחם לדרגת טוראי. עם הרשעתו בבית הדין הצבאי אמר הלוחם לשופטת, אל"מ נועה זומר: "הכי חשוב לי זה להגיד למשפחת סטרוג, לראות אותם, לדבר איתם, להגיד שאני מצטער. אני ושחר היינו חברים הכי טובים בצוות, הוא לא היה רק חבר לצבא אלא גם חבר לחיים והכי כואב שלא משנה מה אני אעשה אני לא יכול לרפא את הכאב של משפחת סטרוג". הלוחם הוסיף מבעד לדמעות: "אני פשוט רוצה להגיד להם שאני מצטער ואוהב אותם, אני מקווה שבעתיד הם יוכלו לסלוח לי אם זה אפשרי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו