יעקב שמעון בבית המשפט (ארכיון) (צילום: פלאש 90, חדשות)
יעקב שמעון בבית המשפט (ארכיון) | צילום: פלאש 90, חדשות

שבע שנות מאסר בפועל נגזרו הערב (חמישי) על העבריין יעקב שמעון, המכונה "אכא", בשל מעורבותו בניסיון ההתנקשות באחים מוסלי העומדים בראש ארגון פשע. שמעון נמלט לארגנטינה לאחר שנחקר במשטרה, אך נתפס לפני כחודשיים והוסגר לישראל. בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע גם עבריין נוסף שסייע לו בניסיון החיסול במסגרת פרשת 1131, העוסקת בשורת חיסולים בעולם התחתון באזור השפלה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

על פי כתב האישום המתוקן, בו הודו הנאשמים במסגרת הסדר טיעון, השניים חברו יחד כדי לבצע שורת עבירות שונות בראשון לציון בשנת 2008. בסיוע אנשים נוספים, השניים קשרו קשר להביא למותם של אלי מוסלי, שי מוסלי ואביאל וואהל.

בית המשפט הרשיע את שמעון בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע וחבלה בכוונה מחמירה. שותפו לפשע, יוסי בן דהן, הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נשק, ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר.

תכננו לארוב ולחסל בדרכם הביתה

בבית המשפט התברר כי שמעון ושותפיו חשדו שהאחים מוסלי עמדו מאחורי הרצח של אחד מחבריהם, הידוע בשם "קסטרו". בשל החשד, שמעון, עמית פוגל ועבריינים נוספים קשרו קשר להתנקש בחייהם. הם הצטיידו בכלי רכב גנובים לטובת המעשה ובאמצעות כלי נשק שהשיגו תכננו לארוב לאחים מוסלי ולוואהל בעת חזרתם משדה התעופה - ולחסל אותם בירי.

עוד התגלה כי בן דהן היה זה שהשיג והסתיר את כלי הנשק שנועדו לביצוע החיסול, ובנוסף התברר כי הוא לקח משמעון את מכשיריו הסלולריים, בשביל למנוע מהמשטרה את היכולת לאתר את מיקומו בעת ביצוע הרצח.