החשוד בקיום יחסי מין עם תלמידותיו (צילום: חדשות)
גל סהר | צילום: חדשות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (חמישי) מאסר בפועל של שנתיים וחצי על המורה למוסיקה גל סהר שהורשע בביצוע עבירות מין בתלמידה שלו. המתלוננת נגדו: "לא רוצה שאף ילדה אחרת תעבור את הגיהנום הזה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

סהר בן ה-45 שהורשע בביצוע עבירות מין לאחר שלפני כשנתיים הוגשה התלונה הראשונה נגדו. אז אמרה אחת המתלוננות נגדו: "בתור המורה שלי, סמכתי עליו, והוא ניצל את זה ופגע בי. אני רוצה שהוא יכיר בזה ושאף ילדה אחרת לא תעבור את הגיהנום הזה". 

מהחקירות עלה כי בזמן ששימש כמורה בתחום האמנות בבית ספר בכרמיאל הוא קיים קשר מיני עם מספר קטינות תוך ניצול תפקידו, התלות בו מצד תלמידותיו ומצבן הנפשי. בית המשפט ייחס לחשוד מיוחסים ארבעה סעיפי עבירה וכי המעשים בוצעו לכאורה לפני 10 שנים.

"אין עונש חמור מספיק עבור הנאשם", סיפרה המתלוננת בעקבות ההחלטה. "אני מצליחה לשמוח רק בגלל שעונש המאסר שקיבל יכול לעודד ילדות שנפגעו להתלונן".

ד"ר דנה פוגץ' ועורכת הדין ענבר קידר, מומחיות בנפגעי עבירה המייצגות את המתלוננת, מסרו כי "בגזר הדין יש מסר בלתי מתפשר נגד מורים, ובעלי סמכות אחרים, המנצלים את מעמדם לצורך סיפוק יצריהם על חשבון הכפופים להם. אנו מקוות שנפגעות נוספות תשאבנה עידוד מאומץ ליבה של הנפגעת אשר הגישה את התלונה, עמדה בהליך משפטי ורואה את הפוגע בה מוגדר כעבריין מין ונשלח לכלא".