סימני השאלה סביב מותה של תהילה נגר ז"ל ממשיכים להדהד: השבוע הורשע בהסדר טיעון בן זוגה של תהילה, ריאד רושרוש, בהריגה בלבד ולא ברצח, על אף שהיה מכה אותה באופן קבוע. הסדר הטיעון נכפה על בית המשפט בגלל מחדלי חקירה. כעת נחשפת הקלטה מצמררת של תהילה, שהתקשרה לאמה חודשיים לפני שהוכתה למוות, וביקשה עזרה. מההקלטה ברור עד כמה הייתה תהילה מאויימת בחודשים שלפני מותה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בהקלטה המצמררת שנחשפה אמש (שבת) בחדשות סוף השבוע נשמע רושרוש לוחץ על תהילה, אחרי שהגישה נגדו תלונה במשטרה על אלימות קשה, ובסופו של דבר היא חזרה מהתלונה והתיק נגדו נסגר. כעבור חודשיים היא מצאה את מותה. "היא התקשרה אליי בסביבות תשע-עשר", סיפרה בבכי זהבה נגר אמה של תהילה. "אמרה לי: אמא אני לא מרגישה טוב, אני רוצה שתבואי. באתי אליה ואני רואה... חשכו עיניי. היא בוכה, כולה חבולה. הרגליים, הפנים, הכול. מסכנה".

"האהבה עלתה לו לראש"

זעקת משפחת נגר במשפט
זעקת משפחת נגר במשפט | צילום: החדשות

תהילה הובהלה לבית החולים פוריה ושם סיפרה לצוות הרפואי כי הוכתה בידי בן זוגה. המשטרה הוזעקה מייד ותהילה מסרה עדות:
חוקר: ממה נגרמו הסימנים על גופך?
תהילה: זה היה המכות שלו, של ראיד שהוא בן הזוג שלי.
חוקר: איך בדיוק היו המכות ומה הוא בדיוק עשה לך?
תהילה: יצאנו מהפאב, מגינוסר ואז היינו ליד האוטו והוא כזה התחיל להרים ידיים. ניסיתי לברוח לכיוון הפאב אז הוא רץ אחריי, תפס אותי ואמר לי 'בואי לפה'. לקח אותי לצד השני של החנייה והתחיל להרביץ לי בידיים שלו באגרופים. ומהמכות שנתן לי וחבט נפלתי על הריצפה, על האספלט. וכשנפלתי הוא המשיך לתת לי מכות תוך כדי שאני נופלת, הוא הכה אותי והמשיך להכות אותי ולהרביץ לי כשאני למטה על הריצפה. בידיים שלו הוא הרביץ לי.
חוקר: למה הוא הרביץ לך?
תהילה: אין לי מושג, אנחנו אוהבים אחד את השני מאוד, והאהבה עלתה לו לראש.

בעדותה שחזרה את המכות שספגה מרושרוש והוא זומן לחקירה. אך רושרוש חשד שתהילה היא זו שהתלוננה נגדו והתקשר אליה כשהוא מנסה לברר מה בדיוק סיפרה לחוקרים. רק לאחר שנעצר בחשד לרצח נתפס הטלפון של רושרוש עם ההקלטה הבאה:
תהילה: הלכתי לבית חולים, הם באו לשם המשטרה ואז הוא עשה לי מחשב והוא אמר לי: 'אני אחפש את מי שעשה לך את זה, לא משנה מה, אני אחפש אותו', ככה.
רושרוש: ומה עוד?
תהילה: ואז הוא אמר שכאילו לפי הפלאפון של אחות שלי יסמין שהוא חיפש, והוא מצא את המספר שלך, אז הוא אמר טוב אולי כאילו שזה אתה, אולי, שאתה חשוד.
רושרוש: ומה את אמרת להם?
תהילה: אני לא אמרתי כלום.
רושרוש: לא, את אמרת, מה אמרת להם?
תהילה: אני לא אמרתי כלום, אני... הם אמרו שאתה... מה, אתה מקליט?
רושרוש: מה...
תהילה: הם אמרו...
רושרוש: מה אמרו?
תהילה: שאתה בא אליי כל יום כאילו...
רושרוש: נו, ומה עוד?
תהילה: זהו, שאתה חבר שלי, כי אמרת ליסמין שאתה חבר שלי בטלפון.

אחותה של תהילה: נתן לה אגרופים בפנים ובראש, זה מה שאני יודעת

לחקירתו הגיע רושרוש עם גרסה סדורה, אבל החוקרים הרגישו מייד שהוא משקר. על פי גרסתו של רושורוש תהילה בכלל הרביצה לעצמה: "הלכנו לכנרת לשבת, באמצע הלילה היא אמרה שהיא רוצה שניכנס לים. ירדנו ואז היא התחלקה, מתי שהיא התחלקה היא הייתה בסטלה, אז היא התחילה להרביץ לעצמה".

המחאה נגד הסדר הטיעון
צילום: חדשות

התיק נגד רושרוש היה גדוש ראיות. אחותה של תהילה, יסמין, תיארה בעדותה שיחה איתה אחרי שהבחינה בחבלות על גופה: "היא סיפרה הכל, בחדר וגם באוטו לא הפסקנו לדבר על המקרה. בחדר שלה אמרה שאתמול מחוץ לפאב בחנייה, אותו ערבי שהיא יוצאת איתו נכנס להתקף זעם והתחיל להרביץ לה בלי שום סיבה. היא אמרה שהיא ניסתה לברוח ולרוץ, אבל הוא רדף אחריה ואז תפס אותה והמשיך להרביץ לה מהשיער בלי סיבה. בבוקר ממש נשר לה השיער כשהסתרקה. אמר שגרר אותה ונתן לה אגרופים בפנים ובראש, וזה מה שאני יודעת".

אלא שיום אחרי שהתלוננה תהילה הגיעה פעם נוספת למשטרה וביקשה לפתע לבטל את התלונה:
חוקר: למה את רוצה לבטל? מה הסיבה?
יסמין: כי אני לא רוצה את זה שהוא יהיה בכלא ואני רוצה לסיים הכל טוב ולא בריב.
חוקר: האם מה שסיפרת עד עכשיו בחקירה והעדות הקודמת קרה ואכן היה והוא עשה את זה כלפייך?
יסמין: כן זה קרה והוא עשה זאת כלפיי.
חוקר: האם מישהו לחץ עלייך או ביקש ממך לבטל את התלונה?
יסמין: לא, זו החלטה שלי מרצוני הטוב והחופשי לבד.

התלונה כאמור, בסופו של דבר בוטלה ותיק החקירה נסגר. הנימוק: חוסר שיתוף פעולה של תהילה, בקשתה לסגור את התיק והסתירות שעלו מחומר החקירה. "אם תהילה הלכה לבטל את התלונה זה רק מפחד", אמר יגאל אביה. "הוא פשוט איים עליה, הוא איים עליה. אני יודע שהוא איים עליה שהוא ירצח את ההורים שלה והיא מאוד פחדה".

מחאה בדרישה להאשים ברצח את הפוגע בתהילה נגר ז
צילום: חדשות

רק אחרי שהכה אותה למוות באמצעות אבן איתרה המשטרה את הטלפון שלו ואף הגיעה לשתיים מחברותיה שידעו על האלימות הקשה. החברה א': "היא סיפרה לי שישבה איתו באותו ערב בבר, הוא התחיל להגיד לה שתשתה אלכוהול וממש הכריח אותה לשתות... באיזה שלב הוא לקח את כוס השתייה ושפך לתהילה על השיער. הם סיימו את הבילוי, יצאו מהבר וישבו ברכב. באיזשהו שלב, בן הזוג שחשד בה כל הזמן שהיא בוגדת בו חטף עצבים, הוציא אותה מהרכב והתחיל לדחוף אותה. העיף אותה עד הריצפה". ג', חברה אחרת, גם העבירה תכתובת הודעות בינה לבין תהילה שבה ניסתה לשכנע אותה להתרחק מרושרוש, ללא הואיל.

מחדלי חקירה נוספים ורבים הביאו את הפרקליטות למחוק את סעיף הרצח ולחתום עם רושרוש על הסכם הטיעון, בו הודה והורשע רק בהריגה. בחינה מחודשת של הראיות בתיק מותירה תחושה קשה וכבדה שאת הרצח הזה אפשר וצריך היה למנוע. אם כבר אז, כשהתלוננה עליו תהילה לראשונה, היה רושרוש נעצר, מועמד לדין ונכלא - ייתכן שהסיפור הטראגי הזה היה נגמרת אחרת.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה, המשטרה פתחה בבדיקה שהתנהלה ביסודיות. תוך זמן קצר החשוד נעצר, ובוצעו פעולות חקירה. מעצרו הוארך פעמיים ובהמשך הוא הורחק מתהילה ז"ל על ידי בית המשפט. לאור חוסר שיתוף הפעולה, בקשתה לבטל את התלונה, וסירובה להתייחס לראיות ולסתירות שעלו מחומר החקירה הוחלט לסגור את התיק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו