דנציגר יחליף את אפי נוה?
מאבד את התמיכה? אפי נוה | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

האם שלטונו של אפי נוה בלשכת עורכי הדין מתקרב לקיצו? המשנה לראש הלשכה, עורך הדין משה טייב, ושני סגניו של נוה שלחו הערב (שלישי) מכתב לראש הלשכה נוה ובו הודיעו לו כי אינם יכולים להמשיך לכהן תחתיו וכי הם מתפטרים מתפקידם. ברקע: הגשת כתב האישום נגד יושב ראש הלשכה אפי נוה ופרישתו מהוועדה למינוי שופטים. הדיווח על כך פורסם לראשונה אתמול בגל"צ.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

השלושה מבהירים את התפטרותם מגיעה על רקע "מצבה המתדרדר של הלשכה". "התנהלותך בחודשים האחרונים אינה תורמת לכבוד המקצוע", מסרו לנוה. עורכי הדין משה טייב, מעיין אמודאי ושחר אורגד הודיעו על התפטרותם זמן קצר לאחר הגשת כתב האישום נגד היו"ר אפי נוה בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא.

סגן ראש לשכת עורכי הדין, עורך דין אמודאי, תקף גם הוא: "כאשר איש ציבור נקלע מערבולת כזו, אסור לו לכבול אליו את הגוף שבראשו הוא עומד".

"בשנים הראשונות הובלת את הלשכה בראש מורם והבאת אותה לפסגות חדשות, אולם כעוצמת הנסיקה - כך עוצמת ההתרסקות", כתבו לנוה שלושת הבכירים המתפטרים. "לשכת עו"ד איננה עסק פרטי של איש ולכן להבדיל 'מהנהגת הלשכה' שבחרה לתמוך בך בפן החברי, אנו החלטנו להציב את הציבור בראש סדר העדיפויות, לוותר על כיסאותינו ולהתפטר מתפקידנו".

המשנה לראש הלשכה, עו"ד משה טייב, אמר: "בעת הזו לא נותרה לנו ברירה אלא לקבל החלטה קשה וכואבת. אני מבין שאפי נמצא בסערת רגשות ואני מזדהה עם המצוקה האישית שלו, אך לטובת הלשכה וציבור עורכי הדין החלטנו להתוות את הדרך באמצעות דוגמה אישית ולהתפטר".

עורכי הדין משה טייב, מעיין אמודאי, ושחר אורגד סגני יו"ר הלשכה המתפטרים הוסיפו עוד: "חשוב לנו לעשות את ההפרדה בין אפי נוה האדם, שלו אנו מאחלים מעומק הלב שיוכיח את חפותו ויחלץ מהתקופה הקשה שהוא חווה, לבין אפי נוה איש הציבור וראש לשכת עורכי הדין. כאשר איש ציבור נקלע למערבולת כזו, אסור לו לכבול אליו את הגוף שבראשו ולפגוע בו".