חדר מדרגות
צילום: חדשות 2

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אמיר בסטיקר, תושב אשדוד כבן 24, בגין רצח שכנו, איתי מור ז"ל, לפני כחודש בבניין מגורים באשדוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתב האישום גולל את האירועים שהובילו לרצח שאירע בחדר המדרגות. על פי סעיפיו, בסטיקר ומור התגוררו בשכנות באותו הבניין. בתאריך 17.1 בשעות הערב יצא מור מדירתו שבקומה השנייה אל פח האשפה שמחוץ לבניין כדי להשליך את הזבל. בשובו לבניין עצר מור בקומה הראשונה ופתח את ארון החשמל הממוקם שם, סמוך לדירת הנאשם.

בשלב זה בסטיקר, שישב בסלון ביתו באותה העת, שמע רעש מכיוון חדר המדרגות, קם ממקומו והסתכל דרך עינית הדלת. כשהבחין במור העומד מול ארון החשמל הפתוח, החליט להתנקש בחייו.

אמיר בסטיקר במעצרו
אמיר בסטיקר בדיון | צילום: החדשות

בסטיקר ניגש למטבח הדירה והוציא מהמגירה סכין חדה בעלת להב באורך של כ-13 ס"מ. הוא אחז בסכין בידו, פתח באיטיות של דלת הדירה ורץ לעבר מור. בסטיקר החל לדקור אותו מספר פעמים בבית החזה בפלג גופו העליון. על פי כתב האישום, הסכין נשברה מעוצמת הדקירות והלהב התנתק מידית האחיזה. מור התמוטט על הרצפה כשהוא נאנק מכאבים, בעוד בסטיקר נכנס לדירתו ונעל אחריו את הדלת.

שכנים המתגוררים בבניין, בהם אשתו של מור, שמעו את הצעקות מחדר המדרגות, יצאו מבתיהם וחזו בו כשהוא מוטל על רצפת הבניין מתבוסס בדמו. מור פונה לבית החולים "אסותא" בעיר, שם נקבע מותו כתוצאה מפצעיו.

במהלך חקירתו סיפר בסטיקר כי קולות הורו לו לבצע את הרצח. "קולות דיברו מהחלון, קולות של בשר ודם", אמר לחוקרים. "איתי דיבר מהחלון, אני אומר את האמת". פסיכיאטר שקיים עמו שלוש פגישות קבע במהלך הדיון כי בסטיקר היה במצב פסיכוטי בזמן הרצח, חרף העובדה שאין לו עבר של מחלת נפש. בסטיקר עצמו טען כי הוא בריא ומסרב להתאשפז.