כתב אישום חמור הוגש היום (רביעי) נגד שלושה קטינים בני 16 תושבי הדרום בגין תקיפה חמורה של נער בן 15 מהיישוב חורה. התקרית אירעה ביום שני השבוע כשהנער נסע בהסעה בחזרה לביתו מבית הספר בבאר שבע. לאחר שעלה להסעה, התיישב הנער על אחד הכיסאות, וזמן קצר לאחר מכן דרשו ממנו הנער שישב לידו ושני נערים נוספים "לקום ולא לשבת שם". על פי החשד, לאחר שהאוטובוס החל בנסיעה, החלו השלושה לתקוף את הנער בבעיטות ואגרופים בכל חלקי גופו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דקות ספורות לאחר מכן עצר נהג האוטובוס את הנסיעה - והאירוע תועד על ידי אחד מיושבי האוטובוס. משפחת הנער שהותקף טוענת כי היה זה נהג האוטובוס שצילם את התקרית - אך לפי שעה לא ברור האם אכן כך קרה. לאחר שהרפו מהנער, איימו הצעירים כי יכו אותו שוב אם יספר למשפחתו על התקיפה.

ביום שלמחרת קיבלו בני משפחתו של הנער סרטון שצילם אחד הנערים, ונדהמו לגלות שמדובר בתיעוד של התקיפה האלימה של בנם. לאחר מכן פנתה המשפחה למשטרה והגישה תלונה נגדם.

"זה נס שהוא יצא מהלינץ' הזה בחיים רק בגלל שלא היה נעים לשלושת הילדים האלה", סיפר קרוב משפחתו של הנער שהותקף. "אתמול במקרה קיבלנו סרטונים בווטסאפ של תקיפה של נער, ופתאום ראינו שאת מי שתוקפים זה הילד שלנו. היינו בהלם".

קרוב המשפחה המשיך: "אנחנו כועסים על הנהג שלא דיווח לנו או למשטרה על התקיפה של הנער ובחוצפתו הוא אפילו הוציא את הפלאפון שלו וצילם את האירוע, במקום לנסות לעזור לנער ולהפסיק את האלימות. אנחנו דורשים מהמשטרה להעניש את הילדים ואת נהג האוטובוס ואת כל הילדים שהשתתפו בלינץ' הזה ובפרסום של הווידאו בווטאספ. אם המשטרה תזלזל ולא תתייחס לאירוע הזה, זה יכול להידרדר לאירוע גדול יותר".

עוד מוחמד רחאל, מומחה למשפט פלילי, מסר בתגובה: "הארוע הקשה הזה היה עלול להסתיים בטרגדיה. היה ראוי שחברת האוטובוסים ובית הספר יציבו מאבטח שישמור על הסדר הציבורי במקום לצלם את האירוע מבלי לעשות מאומה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה מיד פתחה בחקירה ועצרה שלושה נערים בני 16 החשודים בתקיפה החמורה. היום הוגשו נגדם כתבי אישום חמורים".