מעצר הנאשם הוארך. אילוסטרציה (צילום: zurbagan, 123RF)
עונש מאסר על הדוד שטלטל | צילום: zurbagan, 123RF

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (חמישי) במסגרת עסקת טיעון שש שנות מאסר על נתנאל כלפון, תושב אשקלון שהורשע בתקיפת אחייניתו התינוקת - אז בת חמישה חודשים בלבד - וגרימת שברים בצלעותיה. בנוסף לעונש המאסר, בית המשפט קבע כי על כלפון לפצות את משפחת אחייניתו, כיום כבר בת שלוש, ב-100 אלף שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מכתב האישום עולה כי כלפון החזיק את התינוקת בניסיון להרגיעה בזמן ששמר עליה יחד עם גרושתו. משלא הפסיקה התינוקת לבכות, החזיק בה כלפון בעוצמה באזור בית החזה וטלטל אותה. מעוצמת הטלטול, ראשה של התינוקת נחבט בארון סמוך והיא נפלה על הרצפה.

מעוצמת הנפילה, איבדה התינוקת את הכרתה והייתה ללא נשימה ודופק. תחילה היא הועברה לבית החולים ברזילי בעיר ולאחר מכן הועברה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם היא נותחה בראש ואושפזה במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים והיה חשש לחייה.

הבדיקה הרפואית בבית החולים העלתה כי לתינוקת נגרם דימום במוח ושברים בצלעות ובקצות הגפיים ואף דימום בעיניה. כיום סובלת התינוקת משיתוק מוחי, עיכוב התפתחותי חמור, עיוורון ומפגיעה בשמיעה.

בתחילה כפר כלפון במיוחס לו, אך כאמור הוא הודה במסגרת עסקת טיעון. "השאיפה היא שהעונה המוטל יעמוס ביחס לחומרת המעשה ולידת האשמה", פסקו השופטים. "המעשה בנסיבותיו הפגיעות שנגמרו לתינוקת יוצאות דופן בחומרתן ומידת האשמה של הנאשם רבה, ובהתאם צריך להיות חמור ומרתיע".

בפרקליטות מחוז דרום בירכו על העונש שהוטל על כלפון. "חומרת המעשים שביצע הנאשם באה לידי ביטוי בחוות הדעת הרפואיות, אשר הבהירה כי מדובר באחיזה בכוח רב וטלטול עוצמתי, כפי שעלה מהממצאים הרפואיים. מצבה של התינוקת קשה ביותר. היא נותרה נכה בארבע גפיים, אינה מדברת, אינה אוכלת ואינה זזה בכוחות עצמה", סיכמה עו"ד רננה לוי.