אולמרט, כלא (צילום: חדשות 2)
אולמרט עם כניסתו לכלא | צילום: חדשות 2

מהפוליטיקאי מספר 1 לאסיר מספר 9032478: היום (שני) נרשמה היסטוריה, כאשר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נכנס לכלא וקיבל את מספר האסיר שילווה אותו למשך 19 חודשים לפחות. ביומו הראשון של אולמרט מאחורי הסורגים הוא נמצא בתא באגף 10 החדש בכלא מעשיהו עם שני אסירים נוספים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום עבר אולמרט סדרה של בדיקות ושיחות עם מנהל הכלא, עם עובדת סוציאלית ועם קצין מודיעין ולאחר מכן שובץ באחד התאים באגף. בתא בו נכלא אולמרט מותקנת מצלמת טלויזיה שמתעדת כל פעילות שנעשית בו, ובמקביל מוצב גם מאבטח שמפקח אחר תנועותיו.‎

במקביל, קיבל ראש הממשלה לשעבר חיזוק מאסיר נוסף ומפורסם בכלא: הנשיא לשעבר משה קצב הביע צער ועצב על כניסתו של אולמרט למאסר. בשיחה עם מקורביו הביע קצב נכונות לסייע לאולמרט ואמר כי הוא מוכן לשמש לו חונך בתקופה הראשונה לשהייתו בכלא.

התפוסה המלאה של האגף: 18 אסירים

כניסתו של אולמרט לתא החדש, ששופץ לאחרונה, לוותה באבטחה כבדה. גם מחר תירשם היערכות מיוחדת במתחם בתי הסוהר ברמלה, כאשר אל השער הדרומי יגיע הרב יאשיהו פינטו לרצות את שנת המאסר, שהורשע במתן שוחד ונשלח לשנה מאחורי הסורגים.

אולמרט, שירצה בתא 19 חודשי מאסר לפחות - עד הדיון בערעורו בפרשת טלנסקי - נפרד הבוקר מחירותו והחל בתהליך קליטתו כאסיר באגף שנועד למורשעים בכירים - בהם מעורבים נוספים בפרשת הולילנד: אליעזר שמחיוף, דני דנקנר, אורי שטרית, מאיר רבין ואביגדור קלנר. כמו כן צפויים לשבת באגף השופט לשעבר דן כהן וקצין המשטרה ערן מלכה, שהורשע בפרשת רונאל פישר.

"מתוקף תפקידו הנ"ל חשוף לאיומי פגיעה במתווים שונים והמידע אליו היה חשוף נמצא בסכנה אף הוא", הסבירו בשב"ס לפני כליאתו של אולמרט. כדי לשמור על ביטחון הכלואים באגף 10, ובשל צרכים הנובעים משיקולי ביטחון לאומי והרקע של האסירים הנוספים באגף, הם יוחזקו בנפרד מאסירים אחרים. לכלואים יוקצו ביקורים, שירותי רפואה, חינוך, טיפול ושיקום. אגף 10 בכלא מעשיהו לא נבנה במיוחד, אלא שופץ בסטנדרטים של כלל האגפים שעוברים שיפוץ - בעלות של ארבעה מיליון שקלים.

אולמרט עבר סדרת בדיקות באגף החדש (צילום: שב"ס)
אולמרט עבר סדרת בדיקות באגף החדש | צילום: שב"ס

שירות בתי הסוהר סיים בימים האחרונים את השיפוץ שנערך באגף, שהוסב מאגף אסירי עבודה לכזה המיועד לכליאתם של אסירים שמשיקולים שונים יש קושי בהצבתם עם אסירים מכלל האוכלוסייה, או כאלה שאינם מהווים סיכון כלפי יושבי אגף זה. תפוסתו המלאה של האגף תעמוד על 18 אסירים: באגף 10 יש שישה תאים, שבכל אחד מהם שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

טלפונים ציבוריים מוצבים במסדרון ובאגף גם כיתת לימוד ומועדון אגף, חדר ביקורים, שני חדרי מפגש עם עו"ד, חדר המשמש כבית כנסת, ספריה, ציוד ספורט, חדר אוכל, חצר אגף, יומן אגף, משרד עובד סוציאלי ומשרד מפקד האגף.