ביצע מעשים מגונים ושילם כסף, אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חיים ריבלין, חדשות

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד הרב אברהם שמש מאשדוד שביצע עבירות של מעשים מגונים כלפי שלושה מתלמידיו, בגילאי 13-14. לטענת פרקליטות מחוז דרום, הרב ביצע את העבירות במספר רב של הזדמנויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד ראמי אלמכאווי, במסגרת תפקידו כמחנך בבית הספר היסודי, נהג הרב שמש לשבת עם תלמידיו לשיעורים פרטיים בכיתה על מנת להשלים פערים והזמין אליו תלמידים לשיחות אישיות בחדר המורים בבית הספר.

במהלך השנה האחרונה, הן בכיתה ובעיקר בחדר המורים, ביצע הרב עבירות מין בעת ששהה לבד עם אחד מהתלמידים. לפני שביצע את מעשיו, הוא נהג לנעול את הדלת וסגר את הווילון בחדר. הרב הסביר את מעשיו המיניים בכך שהוא אמור לבדוק את כשירותם של התלמידים, כדרישת ההלכה, להיות חזנים בתפילות.

עוד עולה מכתב האישום כי בכל פעם ביקשו התלמידים לעזוב את החדר בגלל אי הנוחות שחשו, אבל הרב הזמין אותם שוב ושוב, זאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים. לאחר שפוטר מבית הספר בשל החשדות נגדו, עזב הרב את הארץ וטס ללונדון לתקופה ממושכת. לאחר שחזר, נעצר בשדה התעופה ונחקר בתחנת אשדוד.

בפרקליטות טוענים כי הרב שמש ניצל את מעמדו כמחנך כיתתם של הקטינים שראו בו דמות דתית, חינוכית וסמכותית, וניצל את האמון שרכשו לו הקטינים ואת יחסי הקרבה שנוצרו בינו לבינם, על מנת לממש את דחפיו המיניים - כל זאת תוך התעלמות מוחלטת מהפגיעה הפיזית והנפשית בהם. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.