איתי דרכי
איתי דרכי | צילום:

מאבטח לשעבר בלשכת שר הביטחון מואשם בתקיפה מינית של ילדות: איתי דרכי, ששימש כמאבטח בלשכת שר הביטחון, נעצר החודש בחשד לעשרות מקרים של מעשים מגונים שביצע לכאורה בקטינות. היום (חמישי) הוגש נגדו כתב אישום חמור, בו נטען כי דרכי בן ה-29 "ביצע מעשים מגונים באופן מתמשך" - ואף תיעד את עבירות המין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפרקליטות מחוז דרום, שהגישה את כתב האישום נגד דרכי, טוענים כי המאבטח לשעבר - שכיום מועסק בחברת הייטק בדרום - "צד קטינות" בגיל 6-10 במשך יותר משנתיים. כתב האישום מייחס לו ביצוע של מעשים מגונים רבים בקטינות, פגיעות רבות בפרטיות והחזקת חומר תועבה בדמות קטינים.

המעשים החמורים המיוחסים לדרכי בוצעו לכאורה ליד בתי ספר בבאר שבע ובראשון לציון, כאשר הוא פתח בשיחה עם הילדות כשהוא טוען בפניהן שהוא מורה חדש שמחפש את בית הספר. לאחר מכן היה משכנע את הבנות לאפשר לו לגעת באיבריהן המוצנעים ומבצע בהן מעשים מגונים. על פי כתב האישום, דרכי לא הסתפק בביצוע המעשים אלא גם תיעד את המפגשים במצלמות הטלפון הנייד - ללא ידיעתן או הסכמתן של הילדות. את הסרטונים הרבים - כ-600 קבצי וידאו ו-18 אלף תמונות - הוא שמר במחשבו האישי ונהג לצפות בהם פעמים רבות.

משפחות הילדות שנפגעו מדרכי טוענות: "הוא לא אנס אותן פיזית אבל הוא פגע בנפש שלהן". החוקרים גילו במחשבו של דרכי תמונות של ילדות צעירות, בעירום מלא או חלקי, לצד פרסומי תועבה אחרים. על פי הידוע, דרכי ככל הנראה ביצע את המעשים כשלא היה בתפקיד. עוד נטען כי דרכי גלש ב"דארקנט" וצפה בחומרים פדופילים. לדרכי כבר קיים במשטרה תיק מ-2008 על מעשים מגונים והוא קשר עצמו לחלק מהמקרים המיוחסים לו.

"המשיב נסע ברכבו ותר, כצייד המשחר לטרף, אחר ילדות תמימות, ביצע מעשים מיניים בעת שיחת וידאו במחשב, בפני קטינות רבות, בארץ ובחו"ל, ברשת האינטרנט, וכן החזיק ברשותו כמות גדולה ביותר של סרטים פדופיליים, חלקם קשים מאוד לצפייה, ובעשרות אלפי תמונות של קטינות  - בתנוחות מיניות, עם גברים מבוגרים שפוגעים בהן ועוד. התנהגותו זו של המשיב, לאורך שנים, מעידה על מסוכנותו לציבור בכלל, לנשים, לקטינות, לילדות צעירות ממש, ברשת האינטרנט ובכלל", כתבו בפרקליטות בבקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. מעצרו הוארך עד ל-9 בפברואר, אז ייערך דיון נוסף בפרשה.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה בשבוע שעבר: "החשוד שנעצר לא נמנה על צוות האבטחה של שר הביטחון. מדובר במאבטח של חברה אזרחית המעניקה שירותים למשרד הביטחון, שהועסק בשנים 2009-2011 בצוות אבטחה בקריה. מאז שסיים את עבודתו ב2011 לא היה בקשר עם משרד הביטחון".