נתניהו ורעייתו, ארכיון
"גל הכפשות שנועד לפגוע ברה"מ" | צילום: אבי אוחיון לע"מ, חדשות

שעות ספורות לאחר חשיפת עדויות חדשות של עובדים במעון ראש הממשלה, משפחת נתניהו מגיבה בחריפות. "גל ההכפשות הממוחזר והשקרי מצדם של עובדים לשעבר אינו מקרי", נמסר בהודעה מטעם המשפחה. "הוא נועד לפגוע בראש הממשלה וברעייתו בתקופת הבחירות ולסחוט כספים מהמדינה שלא כדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העדויות שפורסמו מוקדם יותר היום (ראשון) מתארות את היחס המשפיל לכאורה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, לעובדים בבית ראש הממשלה. העדויות נחשפו במסגרת הגשת תצהירים של עובדים נוספים לבית הדין האזורי לענייני עובדים בירושלים במסגרת תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי. הדיון במשפט יתנהל רק לאחר הבחירות.

"התביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה איננה נגד רעיית ראש הממשלה והיא איננה נמצאת כלל ברשימת הנתבעים", הדגישה משפחת נתניהו. "למרות זאת מני נפתלי וסייעניו משרבבים בכל מחיר ובכל הזדמנות את שמה של הגברת נתניהו וממציאים שקרים ועיוותים מגמתיים - מסיבות מובנות ובעיתוי ברור שנועד להשפיע על מערכת הבחירות בישראל".

"קמפיין מרושע לשפיכת דמה" | צילום: AP

"קמפיין מרושע"

בתגובת משפחת נתניהו מצוטטים דברים שאמר סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, ובהם קבע כי "עבודתו של מני נפתלי כמאבטח ביחידת מגן הופסקה כתוצאה מהתנהגות שאינה הולמת, שבאה לידי ביטוי בעימות מילולי ופיזי עם מאבטח נוסף".

"אנו סמוכים ובטוחים כי האמת לגבי הגרסאות והמניעים המפוקפקים של מני נפתלי ומשתפי הפעולה שלו תתברר בבית המשפט והצדק ייצא לאור", אמרו. "צר לנו על כך שבינתיים כלי תקשורת משתפים פעולה עם הקמפיין המרושע הזה לשפיכת דמה של רעיית ראש הממשלה".

גיא אליהו, ארכיון
גיא אליהו | צילום: חדשות 2

בעדויות שפורסמו מוקדם יותר סיפר גיא אליהו, אחד העובדים במעון ראש הממשלה, על הדינמיקה במקום במהלך עבודתו: "גברת נתניהו הייתה מבקשת שאביא לה אוכל, וכשהייתי חוזר אליה עם האוכל המבוקש, היא הייתה מאשימה אותי שאני גורם לה להשמין. באחד הימים הוזעקתי מביתי בחזרה למעון ראש הממשלה, בשעה שלאחר חצות, וכל זאת בכדי שאחמם לגברת נתניהו צלחת מרק. משהגעתי למעון ראש הממשלה ננזפתי על ידה שעליי לשוב למעון ראש הממשלה בכל שעה בה היא רוצה לאכול".