בני הזוג נתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90)
עובדים לשעבר במעון רה"מ בעדויות חדשות | צילום: פלאש 90

"אשת ראש הממשלה הזעיקה אותי לחמם לה צלחת מרק בשעת לילה מאוחרת, העובדים חששו מהתפרצויות זעם שלה אחרי ששתתה כמויות משמעותיות של אלכוהול": אלה הן חלק מהעדויות החדשות שנחשפו היום (ראשון) בבית הדין לעבודה בירושלים של עובדים נוספים במעון ראש הממשלה המתארות את היחס המשפיל לכאורה לו זכו מצדה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העדויות נחשפו במסגרת הגשת תצהירים של עובדים נוספים לבית הדין האזורי לענייני עבודה בירושלים, עבור תביעתו של אב הבית לשעבר מני נפתלי. התצהירים מחזקים את טענותיו נגד רעיית ראש הממשלה לקראת הדיון במשפט, שיתנהל רק לאחר הבחירות.

אחד העובדים במעון, גיא אליהו, סיפר במסגרת עדותו על הדינמיקה במעון ראש הממשלה במהלך עבודתו: "גברת נתניהו הייתה מבקשת שאביא לה אוכל, וכשהייתי חוזר אליה עם האוכל המבוקש, היא הייתה מאשימה אותי שאני גורם לה להשמין. באחד הימים הוזעקתי מביתי בחזרה למעון ראש הממשלה, בשעה שלאחר חצות, וכל זאת בכדי שאחמם לגברת נתניהו צלחת מרק. משהגעתי למעון ראש הממשלה ננזפתי על ידה שעליי לשוב למעון ראש הממשלה בכל שעה בה היא רוצה לאכול".

"אני אישה חזקה". נתניהו (צילום: AP)
"השליטה אווירה של פחד". שרה נתניהו | צילום: AP"עובדים חששו מהתפרצויות זעם קשות של הגברת נתניהו - אחרי ששתתה אלכוהול"

"בפעם אחרת שוב הוזעקתי בחזרה מביתי למעון ראש הממשלה, גם הפעם מדובר היה בשעת לילה מאוחרת, אך הפעם הוחזרתי בכדי לברך את אשת ראש הממשלה בברכת לילה טוב, כשהיא נוזפת בי שעליי ליידע אותה באופן אישי כשאני מסיים את עבודתי ולהיפרד ממנה בברכת לילה טוב", העיד אליהו.

אליהו טען כי במהלך העבודה במקום הוא נאלץ לספוג השתלחויות והאשמות חסרות בסיס מטעמה של גברת נתניהו: "לא פעם היא הטיחה בי שאני לא יודע להגיש ושאני לא אלגנטי מספיק. לימים אף נודע לי שגברת נתניהו נהגה לחקות אותי, באופן משפיל, בפני עובדים אחרים".

עוד מפרט אליהו בעדותו כי זכורים לו גם "מצבי הרוח המשתנים שהובילו לצעקות, עלבונות והתנהלות לא הולמת של גברת נתניהו כלפיי וכלפי עובדים אחרים במעון. כל אלה יצרו אווירה של פחד בקרב העובדים במעון, שחששו להיות קורבנות בתקריות פעוטות שהובילו להתפרצויות זעם קשות, ובפרט לאחר שגברת נתניהו שתתה כמויות משמעותיות של אלכוהול".

גיא אליהו, ארכיון (צילום: חדשות 2)
גיא אליהו | צילום: חדשות 2

"לחץ רב וצעקות מכיוונה של רעיית ראש הממשלה"

עמנואל סלע, ששימש כאחראי על תפעול הבית והעובדים, אף טוען שעבר התקף לב כתוצאה מהיחס לו זכה במעון ראש הממשלה. לטענתו, חלה הידרדרות במצבו הבריאותי לאחר שתפעל כמעט לבדו את ביקורו של נשיא צרפת בישראל בנובמבר 2013: "נדרשתי לטפל בכל הסידורים הקשורים להכנת מעון ראש הממשלה, כולל הרמת משאות וקניות מיוחדות", סיפר סלע.

מי ששימש אב הבית באותו הזמן, אפי אזולאי, עזב את עבודתו לפני שהחלו ההכנות לביקור - וכך, לטענתו של סלע, נטל עבודה רב הוטל עליו - זאת תוך כדי "לחץ רב וצעקות מכיוונה של אשת ראש הממשלה. באותם ימים סבלתי מכאבים עזים בחזה ובכתף שמאל אך המשכתי בעבודתי תוך שאני בטעות סבור שמדובר בבעיה בקיבה. מספר ימים לאחר ביקורו של הנשיא, חשתי בהתגברות הכאבים, נסעתי לבית חולים ובפתח חדר מיון קרסתי. בדיעבד מסתבר שלקיתי באוטם שריר הלב. אושפזתי מיד ועברתי שני צינתורים". מספר ימים לאחר מכן, הודיעו לסלע כי הוא לא יכול עוד לעבוד בבית ראש הממשלה עקב מצבו הבריאותי.

משפחת נתניהו: "גל ההכפשות נועד לפגוע בראש הממשלה בתקופת הבחירות"

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה לתצהירים: "גל ההכפשות הממוחזר והשקרי מצדם של עובדים לשעבר אינו מקרי: הוא נועד לפגוע בראש הממשלה וברעייתו בתקופת הבחירות ולסחוט כספים מהמדינה שלא כדין. גל ההכפשות הממוחזר והשקרי מצדם של עובדים לשעבר אינו מקרי: הוא נועד לפגוע בראש הממשלה וברעייתו בתקופת הבחירות ולסחוט כספים מהמדינה שלא כדין. מדובר בשערורייה. התביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה איננה נגד רעיית ראש הממשלה, והיא איננה נמצאת כלל ברשימת הנתבעים".

"למרות זאת מני נפתלי וסייעניו משרבבים בכל מחיר ובכל הזדמנות את שמה של הגברת נתניהו, וממציאים שקרים ועיוותים מגמתיים - מסיבות מובנות, ובעיתוי ברור שנועד להשפיע על מערכת הבחירות בישראל. סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה קבע כי 'עבודתו של מני נפתלי כמאבטח ביחידת מגן הופסקה בדצמבר 2010 כתוצאה מהתנהגות שאינה הולמת שבאה לידי ביטוי בעימות מילולי ופיזי עם מאבטח נוסף', כלומר כתוצאה מהתנהגות אלימה של נפתלי".

"אנו סמוכים ובטוחים כי האמת לגבי הגרסאות והמניעים המפוקפקים של מני נפתלי ומשתפי הפעולה שלו תתברר בבית המשפט והצדק ייצא לאור. צר לנו על כך, שבינתיים כלי תקשורת משתפים פעולה עם הקמפיין המרושע הזה לשפיכת דמה של רעיית ראש הממשלה, והכול כדי לפגוע באמצעותה בראש הממשלה בתקופת בחירות, ולהוציא כספים מקופת המדינה שלא כדין".