אין תמונה
ממשיך להסתבך. ח"כ בן אליעזר

פואד ממשיך להסתבך: במשטרה עדיין נחקר החשד לפיו קיבל ח"כ בן אליעזר סכומי כסף גדולים מאיש העסקים אברהם נניקשווילי, אך כעת מתברר כי איש עסקים נוסף נחקר והודה כי העביר לבן אליעזר מאות אלפי שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר באיל נדל"ן בעל עסקי בנייה מסועפים בארץ ובעולם, שנחקר באזהרה במשרדי יחידת להב 433 בחשד כי העביר לבן אליעזר מאות אלפי שקלים בשני מקרים שונים - האחד ב-2011 והשני ב-2012. על פי החשד, הכסף הועבר ישירות לחשבון הבנק שלו ושימש אותו לרכישת נכס. איל הנדל"ן הודה בחקירתו בהעברת הכספים.

על פי החשד, בתמורה לסכומי הכסף הגדולים הפעיל בן אליעזר קשרים מסועפים עבורו במצרים. במשטרה אומרים כי בידי החוקרים ראיות חד משמעיות לתנועת הכספים. היום נחקר בן אליעזר בפעם הרביעית, ובמהלך החקירה הוטחו בו החשדות. על פי הדיווח, לבן אליעזר לא הייתה תשובה לדברים.

מלשכתו של בן אליעזר נמסר בתגובה: "אנו לא מתייחסים לרסיסי אינפורמציה מגמתיים ואינטרסנטיים הדולפים מהחקירה. בן אליעזר מוסר לחוקרים את כל המידע שברשותו, השיב לכל השאלות שנשאל והכחיש את הטענות המופרכות".

בנו של פואד נחקר ב-FBI

בסוף השבוע פורסם בחדשות 2 כי אנשי FBI חקרו את אופיר בן אליעזר, בנו של ח"כ בנימין בן אליעזר בארצות הברית, בהסתמך על מידע שהועבר להם ממשטרת ישראל. במקביל פנתה ישראל לרשויות בארה"ב בבקשה לבצע חיקור דין - כלומר לאפשר לחוקרים ישראלים להגיע לשם ולחקור את בן אליעזר.

המלצה: להאשים את פואד בשוחד
הבן יספק הסברים? | צילום: AP

בנו של פואד נחשב לדמות מפתח בפרשת הכספים. אביו טען בחקירתו בישראל כי שניים מסכומי הכסף הגדולים שברשותו - מקורם בבנו. הסכום הראשון הוא 450 אלף דולרים מתוך 510 אלף שהתגלו בכספת של פואד בבנק בירושלים, כסף שאופיר העביר לו לטענתו לצורך רכישת דירה.

הסכום הנוסף הוא 350 אלף דולר שפואד משך בצ'יינג' להחלפת כספים, וגם הם, לדבריו, הגיעו מאופיר. בחקירתו אמר פואד כי כל האסמכתאות לכסף ולמקורו נמצאים אצל אופיר. "הוא ייתן לכם הכול", אמר בן אליעזר. בהתאם לכך, עכשיו מצפים במשטרה לקבל מאופיר בן אליעזר את כל ההסברים.

במשטרה חושדים שבן אליעזר קיבל כספים שלא כדין מאנשי עסקים רבים, ביניהם איש העסקים האשדודי אברהם נניקשווילי, כספי שוחד שהוסוו כהלוואות לפואד ובני משפחתו. בן אליעזר כאמור טוען שמדובר בכסף שבנו אופיר העביר לו כדי שישמור אותם בכספת עד שיקנה דירה. "לרוע מזלי נתפסתי עם הכסף הזה", אמר פואד על החקירה שאילצה אותו לפרוש מהמרוץ לנשיאות.