פעולת "תג מחיר" בעיר העתיקה: אלמונים ריססו הלילה כתובות על כנסיית דורמיציון בירושלים וניקבו צמיגים של שתי מכוניות במקום. על קירות הכנסייה רוססה הכתובת "תג מחיר" ושניים מצמיגיו של כלי רכב שחנה בסמוך לה נוקבו. המשטרה פתחה בחקירת המקרה ובאיתור אחר מבצעי המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו אינה הפעם הראשונה בה ריססו כתובות על הכנסייה הירושלמית. באוקטובר האחרון ריססו אלמונים כתובות "תג מחיר" וכתובות אחרות בגנות ישו על הכנסייה, הסמוכה לשער ציון בעיר העתיקה.

תג מחיר ירושלים, כנסיית דורמיציון (צילום: חדשות 2)
"נוצרים קופים" | צילום: חדשות 2

השבוע קרא השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' לטפל ביד קשה במבצעי "תג מחיר" וקרא להגדירם כארגון טרור לכל דבר.

האירוע בחודש אוקטובר התרחש כחודש לאחר אירוע ההצתה במנזר השתקנים בלטרון. "הגענו למקום ונוכחנו לראות את הכתובות - נגד ישו וכתובות תג מחיר", סיפר אז לחדשות 2 באינטרנט ניצב משנה משה ברקת, מפקד מרחב דוד במחוז ירושלים.

אחת מהכתובות שרוססו (צילום: חדשות 2)
אחת מהכתובות שרוססו | צילום: חדשות 2

לעיני המצלמה: "תג מחיר" בארבעה מוקדים שונים

השבוע, בדיוק חודש מאז שנרצח אביתר בורובסקי ז"ל בפיגוע בצומת תפוח, הושחתו 19 מכוניות פלסטיניות בארבעה מוקדים שונים. גורמי אכיפת החוק עדיין מתקשים להתמודד עם האירועים האלה - שתועדו במצלמת אבטחה שהציבו הפלסטינים.

שלוש מכוניות של ערבים שמתגוררים בגבעה הצרפתית בירושלים חובלו, ועל כולן רוססו כתובות לציון 30 ימים לרצח אביתר בורובסקי ז"ל. מבצעי המעשה לא היו יכולים לראות את המצלמה הקטנה שהנציחה את המעשה השפל: ארבעה צעירים מגיעים בשעה 03:15, וניתן לראות בתיעוד כיצד אחד מהם דוקר את צמיגי המכונית, בעוד שאחר מרסס את הכתובות.