הותר לפרסום: אביתר בורובסקי, בן 32 ואב לחמישה מיצהר, הוא הישראלי שנרצח הבוקר בפיגוע הדקירה בצומת תפוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בורובסקי, הוא הקטן מבין ארבעה אחים, יליד כפר חסידים, שהתגורר ביצהר עם משפחתו במשך חמש שנים. הוא עבד כשחקן תיאטרון במספר הרכבים, והיה חלק מצוות האבטחה של היישוב יצהר.

בורובסקי עמד הבוקר בצומת תפוח בתחנת האוטובוס לכיוון ירושלים. מחבל פלסטיני חמוש בסכין הגיע אליו ודקר אותו שלוש דקירות בחזה, חטף את האקדח שהיה ברשותו של בורובסקי, וירה בו כדור אחד.

זירת הפיגוע בצומת תפוח (צילום: אגף ביטחון מועצה אזורית שומרון)
זירת הפיגוע בצומת תפוח | צילום: אגף ביטחון מועצה אזורית שומרון

 

שוטר מג"ב שעמד בעמדה מול התחנה זיהה את האירוע, הכניס מחסנית וירה לכיוון המחבל. המחבל השיב אש באקדח והחל לברוח לכיוון דרום. השוטר יחד עם מפקד המחסום רדפו אחריו ולבסוף הצליחו לנטרל אותו. המחבל, תושב הכפר שוויכה באזור טול כרם, פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב בינוני.

ביישוב יצהר זועמים הבוקר על המדיניות הבטחונית באזור. "הכתובת הייתה כתובה בדם על הקיר", נמסר. "הרצח הוא תוצאה ישירה של הסלחנות כלפי טרור האבנים והעלייה המתמדת ברף הפיגועים נגד יהודים בכל רחבי יהודה ושומרון. הסרת המחסומים הקבועים בצומת גרמה למספר פיגועים וגבתה חיים, לא בפעם הראשונה. כעת נדרשת תגובה חריפה, כואבת ומשמעותית על מנת למחות את החרפה, וכדי שהתושבים לא ירגישו כי חייהם הפכו להפקר".