אילנה שלחוב רק מנסה להתאושש ממכה אחת, וכבר נוחתת עליה אחרת. אחרי שהמואשמים ברצח בתה שקד ז"ל שוחררו בשל חוסר ראיות, היא איבדה את אמונה במערכת המשפט והייתה מוכנה להיאחז בכל שביב של תקווה. והיה מי שניצל את זה.

מיכאל זרגורוב, נוכל המוכר למשטרה, זיהה את חולשת האם הכואבת פנה אליה וטען :"את תקבלי את המתנה הכי גדולה שלך". זרגורוב התחזה לקצין וסיפר כי ברשותו קלטת שהוסתרה מהפרקליטות ותוכל להביא להפללת רוצחיה של שקד, שירו בה למוות באשקלון בשל טעות בזיהוי. "אפשר היה לנצל את הרגע החלש הזה, והוא ניצל", מסבירה אילנה.

היא מסרה לסוחט כמה אלפי שקלים, אבל לא קיבלה שום קלטת בתמורה. ואז כשביקש שוב כסף, הפעם בשביל לרכוש מחשב נייד היא עירבה את אביה של שקד. כשזה החל לחשוד זרגורוב התעצבן וביטל את העסקה. לאחר שהכסף לא נשלח אליהם חזרה פנו השניים למשטרה וזרגורוב נעצר. "אני נחשפת לרוע שמטלטל אותי ברמות שעד כדי כאב", היא אומרת בייאוש. "זה כאב שימשיך לצרוב".

נסעה עם חברים ונורתה למוות

שקד שלחוב ז"ל שנרצחה (צילום: חדשות 2)
נסעה עם חברים ונרצחה. שקד שלחוב ז"ל | צילום: חדשות 2

שקד שלחוב בת ה-16 נרצחה לאחר שנורתה בראשה במהלך "חיסול חשבונות" בין עבריינים. חבר וחברה שישבו איתה ברכב באשקלון נפצעו באורח קל עד בינוני.

כאשר חלפה מכוניתם של שלושת החברים בצומת הרחובות רבין ונווה דקלים בעיר, נסע לכיוונם רכב וממנו נורו היריות הקטלניות. שקד ישבה במושב ליד הנהג, נפצעה באורח אנוש ונפטרה מפצעיה בבית החולים ברזילי באשקלון.

כשנה לאחר הרצח הודיעה המשטרה כי פענחה את הפרשה הקשה. כתב אישום בגין קשר למעשה הוגש אז נגד ז'אנו וגנון, שני תושבי אשקלון. מכתב האישום עלה כי השניים הסתכסכו עם כנופיית עבריינים, בראשה עמד אז שלום דומרני, עבריין בכיר.

השניים, נכתב, רצו לחסל את דומרני ולשם כך חברו לכנופייה ממרכז הארץ. על פי כתב האישום, ז'אנו וגנון הצטיידו באותו ערב ברובה גליל והכינו לדומרני מארב שעה שצוות נוסף ביצע אחריו מעקב. בהמשך הערב דווח לשניים כי דומרני ושלושה מחבריו נוסעים ברכב סוזוקי באשקלון.

הנאשמים נסעו לעיר. באותה שעה הוריד נהג הרכב, יניב רווח, את דומרני והחברים ואסף את שקד ז"ל וחברה נוספת. ז'אנו וגנון, נכתב בכתב האישום, הבחינו ברכב, נסעו במקביל אליו, ותוך כדי נסיעה שלפו את רובה הגליל וירו צרור לתוך הסוזוקי. מהירי, כאמור, מתה שקד שלחוב ז"ל.

הוריה של שקד: רצינו לומר לה "הם הולכים לכלא"

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר