שוב זה קורה: ניסיון חיסול בנשק חם במרכז תל אביב. שני אלמונים רכובים על אופנוע ירו הבוקר לעבר צעיר בן 27 המוכר למשטרה שהיה במקום עם אישה נוספת. למרבה מזלו, הצעיר נפצע קל מאוד, והאישה שהייתה עימו לא נפגעה. היורים נמלטו מהמקום והמשטרה מנהלת מצוד אחריהם.

האירוע התרחש ברחוב קינג ג'ורג במרכז תל-אביב, סמוך לגן מאיר. לא רחוק מהמקום יש גן ילדים, ובאותה השעה ההורים הביאו את ילדיהם אל הגן, שם חוגגים היום שני ימי הולדת.

"עמדנו ברחוב וראינו אדם עם אקדח שלוף במרדף אחרי אדם אחר", סיפרה אם לילדה בגן לחדשות 2 באינטרנט. "האדם שרדפו אחריו היה בהיסטריה ובכה. הילדה שלי שאלה אותי 'מה זה?'. אמרתי לה שזה רובה. הילדה אמרה: 'אמא זה לא טוב'".

האם ובתה נכנסו לבית מרקחת סמוך כדי להסתתר. "היה ריח של אבק שריפה", סיפרה. "עכשיו כשאני מעכלת אני בהיסטריה".

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי שני גברים הגיעו לרחוב כשהם רכובים על אופנוע, שלפו אקדחים וירו לעבר הצעיר המוכר כעבריין סמים. "הבחור שנורה הוא רץ מדרום לצפון ואז אדם אחר, חבוש קסדה, רץ אחריו, ירה ירייה אחת ואז ירה עוד אחת", כך סיפר לחדשות 2 באינטרנט שלום, בעל חנות באזור שהיה עד ראייה לאירוע.

"הבחור שנורה התחיל לברוח ואחריו רץ היורה", הוסיף שלום בתאורו. "כשהיורה ראה שהוא לא תפס אותו, הוא רץ לסימטה לכיוון אלנבי, עלה על ווספה עליה היה רוכב אחר ואמר לו: 'סע, סע'. כל השלושה היו לבושים אותו דבר. נבהלתי מאוד. זה לא משהו שאנחנו רגילים לראות".

זירת אירוע ניסיון החיסול, רחוב קינג ג'ורג', ת
רחוב קינג ג'ורג' בת"א, הבוקר | צילום: דני רוט

במשטרה מעריכים כי מדובר באירוע פלילי על רקע סיכסוך בן עבריינים. רחוב קינג ג'ורג' הוא אחד הרחובות ההומים בעיר. במקום יש עסקים רבים ורק במזל חפים מפשע לא נפגעו. 

ניסיון חיסול בלב שכונת מגורים בת"א

ב-19 באפריל סמוך לשעה 18:00 נשמע פיצוץ עז בחנייה תת-קרקעית של בניין ברחוב ארתור רובינשטיין בתל אביב. כוחות גדולים של משטרה, מד"א ושירותי הצלה מיהרו למקום וגילו רכב פרטי מסוג אלפא רומיאו שהתפוצץ במקום לרסיסים. איש לא נפגע באירוע.

הכיוון המרכזי שנבדק במשטרה הוא פלילי, מאחר והרכב שהתפוצץ היה שייך לזיו שעיה, המוכר מאוד בסצנת הבילויים בתל אביב ושבבעלותו שלושה מועדונים. על פי ההערכה מדובר במאבקי שליטה של מספר גורמים עבריינים בעיר.

השוטרים תחקרו את הצעיר הנסער וזה סיפר כי ירד לחניון, אך בבואו להיכנס לרכבו שמע רעש מוזר ולכן יצא מהרכב בבהלה. כמה שניות לאחר שהתרחק מהרכב - אירע הפיצוץ. "רק בנס הסתיים האירוע ללא נפגעים", אמרו החוקרים.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

הווידאופדיה: חיסול יעקב אלפרון