במשך יותר מחודש חקרה המשטרה את רצח בני הזוג נורית ונח מעוז מירושלים תחת מעטה סודיות. היום הותר לפרסום כי החשוד ברצח הוא בנם של בני הזוג, דניאל מעוז בן ה-28, החשוד שרצח הוריו ושדד מהם 2,000 שקלים לצורך הימורים. הבוקר הוא הובא בפעם השנייה לדיון בבית משפט השלום בירושלים, שם הוארך מעצרו בשישה ימים.

חקירת המשטרה העלתה פרטים מזעזעים על אופן ביצוע הרצח, ובמהלכה שינה החשוד את גרסתו מספר פעמים וניסה לטעון שאלמוני שפרץ לבית דקר את הוריו ונמלט. בניסיון להתחמק מהחוקרים, הוא חשוד שטשטש ראיות בזירה באמצעות חומרי ניקוי ואף ניסה לשוות לה אופי לאומני.

לאחר גילוי הגופה מונה צוות חקירה מיוחד במפלג התשאול ביחידה המרכזית של המשטרה בירושלים. חשדם של השוטרים התעורר כשהתגלה שהחשוד הגיע אל חבורת מהמרים בתל אביב בליל הרצח, כשהוא מדמם בכף ידו ועל חולצתו כתמי דם. הם סיפרו שהוא הזיע והיה עצבני, ושאל שאלות לגבי היכולת לאכן את מיקומו באמצעות הטלפון הנייד.

רצח את הוריו והתקשר למקום עבודתם לברר היכן הם

רק אתמול התבשרו יתר בני המשפחה על החשדות נגד מעוז. "הם היו בהלם והגיבו בצורה מאוד קשה", סיפר ניצב משנה שמשון יפתח, מפקד ימ"ר ירושלים לחדשות 2 באינטרנט. "עד כה הם גוננו עליו, אך לאחר חשיפת החשדות נגדו הם לא יוכלו להמשיך בכך". לדבריהם, חשבו שנגמל מההתמכרות להימורים, שהובילה אותו לבקש כסף מהוריו פעמים רבות.

על פי החשד, בליל הרצח, הגיע מעוז לדירת הוריו בשכונת רמות בירושלים. במהלך הערב התפתח ויכוח עם אביו סביב נושא כספי ירושה, שהוביל את מעוז לקחת סכין מטבח ולדקור את אביו. נורית, אמו של מעוז, ניסתה לגונן על האב ונדקרה גם היא בכל חלקי גופה. בחקירתו סיפר הבן כי שלף את הסכין מגופת אביו, שטף אותה ונסע לתל אביב, שם פגש את חבורת המהמרים. לפני שנמלט הספיק לקחת 2,000 שקלים מאביו, כספי הפידיון ממרפאת השיניים בה עבד.

חקירת המשטרה החלה בזירה בה נמצאו הגופות על ידי אחיו התאום של דניאל, שהגיע לדירה לאחר שלא הצליח ליצור קשר עם הוריו. האח עדכן את החשוד, שכדי לא לעורר חשד, התקשר למקומות העבודה של הוריו כדי לנסות להבין מה עלה בגורלם, כך סיפר בחקירתו. בימים הקרובים יוגש נגד מעוז כתב אישום בגין רצח בבית המשפט המחוזי בירושלים.

ביתם של נח ונורית מעוז ז"ל (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
ביתם של נח ונורית מעוז ז"ל | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק