רצח ברעננה
"עבודה מסוכנת". זירת הרצח | צילום: חדשות 2

ארבעת המאבטחים שהיו במועדון "שש" ברעננה, בלילה שבו נרצח החייל יפתח גריידי ז"ל במהלך קטטה, נמצאים מאז בחופשה, לאחר שלדבריהם חוו טראומה בשעה שטיפלו באירוע. עתה נודע לחדשות 2 online כי שניים מהם ביקשו ממעסיקיהם לסיים את עבודתם במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחברת האבטחה "ארקאס", שאחראית לאבטחת המועדון, מדגישים כי המאבטחים פעלו כמצופה מהם ולפי ההוראות, אך אנשי האבטחה מתקשים לתפקד מאז האירוע הקשה.

"הם עובדים בתחום שנים והם מקצועיים מאוד", סיפר לחדשות 2 online דור מאיר, מנהל התפועל של החברה. "זו עבודה לא פשוטה ומסוכנת ואני מבין אותם. הם מאוד מבולבלים וחוששים אחרי מה שהם עברו. זה לא שהם עשו משהו לא בסדר ומנסים לברוח".

לדבריו, השניים מאבטחים את המקום מזה חודש וחצי, ומעולם לא נתקלו באלימות. "באותו ערב הבעלים התקשר והזמין ארבעה מאבטחים, למרות שהוא לא צריך כל כך הרבה, כי הוא ידע שיהיו הרבה אנשים", הוסיף מנהל התפעול, שערך ביקור אצל אותם מאבטחים שביקשו לעזוב את משרתם.

מאיר הצטרף לטענתם של אנשי האבטחה כי את הדקירה עצמה שהובילה למותו של החייל - לא ניתן היה למנוע. "המכות התחילו בתוך המועדון, תוך כדי שהמאבטחים הוציאו את האנשים החוצה, בשלבים האלה הדקירה כבר בוצעה. הם לא הספיקו אפילו לצפות את זה", הסביר.

אין תמונה
יפתח גריידי ז"ל. "לא צפו את הדקירה"

"רציתי להציל אותו, אבל לא יכולתי"

בחברה ביקשו למסור תנחומים למשפחתו של יפתח גריידי ז"ל, שהובא אתמול למנוחות, וציינו כי הם עובדים שנים רבות בתחום ומנעו הרבה אירועי אלימות.

אתמול תיאר בשיחה עם חדשות 2 המאבטח האחראי במקום את החוויה הקשה שעבר וסיפר כי מאז אינו ישן בלילות. "אני כל הזמן חושב מה היינו צריכים לעשות אחרת כדי למנוע את הדקירה, אבל אין לי תשובה. הבחור הזה (יפתח גריידי - מ.ח) כל הזמן אצלי בראש. רציתי להציל את החיים שלו, אבל לא הייתה לי אפשרות לעזור לו. צר לנו מאוד שלא הצלחנו להציל אותו, אבל עשינו את המקסימום שלנו וזה לא היה באשמתנו. זה לא היה בידיים שלנו".

לדבריו, החוק מחייב את אנשי האבטחה במועדונים להפריד בין חבורות ברגע שמתפתחת קטטה, ולהשאיר אחת מהן בתוך מקום הבילוי ואת השנייה להוציא. בפועל, בקטטה הזו זה לא קרה, ולטענת חבריו של גריידי, צעד כזה עשוי היה למנוע את הרצח. "בגלל חוסר במאבטחים ובגלל כמות המעורבים שהיו באירוע - לא הייתה אפשרות כזו", טען המאבטח האחראי.

רצח החייל במועדון ברעננה - הסיקור המלא:

החשוד ברצח החייל במועדון ברעננה כבר דקר בעבר

בעלי המועדון ברעננה: "האבטחה הייתה יותר מהנדרש"

הרצח במועדון ברעננה: החשוד המרכזי הסגיר עצמו

המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון