שעות ספורות אחרי שהובל לחדר החקירות מי שמכונה החשוד המרכזי בדקירתו למוות של החייל יפתח גריידי (18), ביצעו החוקרים בדיקת רקע וגילו כי זו לא הפעם הראשונה שהנחקר שמולם מגלה כיצד נראה חדר החקירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתברר, כי לפני חמש שנים היה החשוד מעורב בקטטה שבמהלכה דקר צעיר אחר ופצע אותו באורח בינוני-קשה. בסופו של דבר, עקב קושי ראייתי, לא הוגש נגדו כתב אישום והוא זוכה.

יחד עם זאת, נטלו חוקרי המשטרה דגימות DNA מהחשוד כדי להצליבן עם כלי הרצח ולבדוק האם ישנה התאמה. במקביל, הוא ממשיך להכחיש קשר כלשהו שלכאורה היה לו לאירוע הדקירה במועדון ברעננה שלשום, אבל מודה שאכן שהה במקום בזמן הרצח.

אין תמונה
יפתח גריידי

אחר הצהריים הגיע החשוד, צעיר בן 23, לתחנת המשטרה בכפר סבא והסגיר את עצמו לידי השוטרים. כמעט במקביל, בבית העלמין קריית שאול בתל אביב הובא למנוחות יפתח גריידי, כשמאות מחבריו וקרוביו מלווים אותו בדרכו האחרונה.

החשוד הגיע לתחנת המשטרה כשהוא מלווה באביו, בחבריו ובעורך דינו והכחיש כי הוא עומד מאחורי המעשה. "לא עשיתי כלום, רואים את זה במצלמות", אמר לכלי התקשורת עם כניסתו למקום.

פרקליטו של החשוד, עו"ד ניר דוד, אמר: "זו שעה של יגון ודאבון לב. מדובר במקרה קשה, אך העניין הוא שלחשוד שאותו אני מייצג אין יד ורגל בדקירה. לבי לבי על המשפחה. אני מאוד מקווה שצוות החקירה המיומן יעשה אמת, יברר את העובדות ובסופו של יום יראה וישתכנע שלמרשי אין שום קשר לעניין".

רצח החייל במועדון ברעננה - הסיקור המלא:

בעלי המועדון ברעננה: "האבטחה היתיה יותר מהנדרש"

הרצח במועדון ברעננה: החשוד המרכזי הסגיר עצמו

המאבטח האחראי במועדון ברעננה: "לא היה די כוח אדם כדי להפריד"

הרצח במועדון ברעננה: חשוד בקטטה - חבר בארגון פשע מוכר

רגעיו האחרונים של יפתח גריידי: "דקרו אותי"

"כדאי לחשוד בדקירה להסגיר את עצמו"

הצעירים סיפרו: "המאבטחים הוציאו אותנו למות"

הרצח במועדון: נעצרו חשודים

חשד לרצח ברעננה: חייל בן 18 נדקר למוות מחוץ למועדון