מכונה לשטיפת רכבים
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בפעם הבאה שאתם מוסרים את מכוניתכם לשטיפה, כדאי שלא תעזבו אותה לרגע. את זה למדו על בשרם לפחות שבעה מתושבי הצפון שנפלו קורבן לעוקץ מתוחכם של כנופיית עבריינים, עוקץ שנחשף אמש.

עשרות מכוניות הגיעו מדי יום לעסק לשטיפת מכוניות שהפעילו חמישה תושבים מהצפון, אך חלק מהן, יחד עם הלכלוך, נעלמה גם המכונית. על פי החשד עובדי המקום נהגו לשכפל את מפתחות המכוניות בזמן השטיפה.

"העסק נמצא בכביש הראשי של יקנעם סמוך למפעל הייטק, ועובדיו נהגו להשאיר את המכוניות לשטיפה ולחזור לאחר כמה שעות", סיפרה מפקדת תחנת משטרת עפולה סגן-ניצב אורלי מלכה. "בזמן הזה שכפלו העובדים את מפתחות המכונית. שכבעל הרכב חזר לקחת את המכונית - הם עקבו אחריו וגילו היכן הוא חונה".

מכאן העבודה כבר הייתה פשוטה מאוד. "מספר ימים לאחר השטיפה, ולעיתים אפילו כעבור מספר שעות, הגיעו החשודים למקום החנייה של המכונית כשברשותם המפתח והקוד הסודי, נכנסו למכונית באין מפריע ונסעו", הוסיפה מלכה.

אלף שקלים עבור כל מכונית

עד כה נאספו שבע תלונות במשטרת עפולה, אשר לכולן מכנה משותף. "המכוניות שנגנבו היו מכוניות שכורות של עובדי היי-טק ביקנעם אשר נשארו ללא השגחה לזמן קצר בעסק השטיפה", ציינה מלכה. "ההערכה היא שהמכוניות הועברו לשטחים או שסחרו בחלקים שלהן".

אמש נעצרו חמשת החשודים, אשר שניים מהם חשודים שאיימו על שני החשודים האחרים, תושבי השטחים, ואילצו אותם לגנוב את הקוד הסודי ולשכפל את המפתח. ככל הנראה הם הציעו לפועלים 1,000 שקלים עבור כל מכונית ואיימו עליהם שאם לא יעשו כרצונם הם יישארו ללא עבודה כלל.

החשוד הנוסף הוא בעל העסק שנעצר בחשד שידע על המתרחש, אולם לא ברור אם יש לו קשר ישיר לעבירות.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו