העבריין צ'ארלי אבוטבול ויד ימינו, שלום זוהר, נחקרו בשעות הצהריים במשרדי היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים (יאחב"ל) בלוד, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

חוקרי היאחב"ל עוסקים בשבועיים האחרונים בחקירת הרצח של העבריין פרנסואה אבוטבול, שחוסל ביריות על ידי אלמוני בתחנת דלק בנתניה. במסגרת פעולות החקירה שבוצעו, נעצר בשבוע שעבר העבריין ריקו שירזי יחד עם כמה מאנשיו, אולם כעבור זמן לא רב הם שוחררו בערבות.

היום זומן במפתיע לחקירה עבריין אחר מהמשפחה, צ'ארלי אבוטבול, יחד עם מקורבו שלום זוהר. במסגרת החקירה, אבוטבול נשאל בין היתר על קשריו עם אחיינו פרנסואה אבוטבול.

"מרשינו זומנו לשיחה ביאחב"ל בעניין ידיעות מודיעיניות", סיפרו עו"ד יניב פרץ ועו"ד בועז קניג, סניגוריהם של אבוטבול וזוהר, בתום החקירה. "אנו סבורים כי שוב מדובר בניסיון לעורר פרובוקציות. מרשיי מודעים לצורך לשמור על שלומם וביטחונם ויודו ליאחב"ל אם אלה יעשו כן, מבלי לקרוא להם לשיחות אזהרה כל שני וחמישי"

יצויין כי בשנים האחרונות חל נתק בין פרנסואה אבוטבול לדודו צ'ארלי. כשבועיים לפני החיסול, זומנו פרנסואה וצ'ארלי יחדיו לחקירה ולאזהרה ביאחב"ל, ואז לא שוחחו השניים ונמנעו מיצירת כל קשר ביניהם, למרות שהם שהו במרחק של מטרים ספורים האחד מהשני. יחד עם זאת, צ'ארלי היה נוכח בהלוויתו של פרנסואה.

ריקו שירזי: "הייתי מופתע, לא הייתי מסוכסך עם פרנסואה" 

חקירת המשטרה בפרשת הרצח של אבוטבול מתנהלת באופן אינטנסיבי. בשבוע שעבר, לפנות בוקר, פשטו בלשי היאחב"ל על ביתו של ריקו שירזי בהרצליה פיתוח. הם החרימו מהמקום מצלמות אבטחה ומחשבים ועצרו אותו וכמה מאנשיו. שירזי ומקורביו שוחררו כעבור זמן לא רב בערבות עצמית.

המעצר בא על רקע החקירה שהעלתה כי יומיים לפני הרצח, הוזמן שירזי ליאחב"ל והוזהר לבל יפגע באבוטבול, בעקבות מידע מודיעיני שהתצטבר שלפיו עלה החשש כי בכוונתו לעשות זאת. 

בשיחה עם חדשות 2, אמר שירזי על החיסול: "צר לי על המקרה הזה. הוא לא היה אף פעם אויב שלי. הסולחה שעשינו הוא יותר הבהרת דברים, כי סולחה עושים כשיש סכסוך בין אנשים. סכסוך לא היה בינינו, פשוט הבהרנו כמה דברים וכל אחד המשיך לדרכו".

על התחושות עם היוודע דבר הרצח, אמר שירזי: "הייתי מופתע מאוד, שמעתי מהיאחב"ל על זה, ישר אחרי זה הם הגיעו אליי הביתה, העירו אותי מהשינה והייתי מאוד מופתע". שירזי הביע תקווה כי "במשטרה יעשו את העבודה שלהם ומקווה שיצליחו בזה. אולי זה יפחית קצת מכל הלחץ שיש עלינו".

שירזי נשאל מי היה יכול לחסל את אבוטבול, על כך השיב: "אין לי מושג, אני לא שייך לדברים האלה ומקווה שהמשטרה תעשה את העבודה שלה". על החשד האפשרי של המשטרה כי הוא ואנשיו מעורבים בחיסול, אמר שירזי "הם אומרים הרבה דברים. הם יכולים להגיד מה שהם רוצים אבל צריך עובדות וראיות".

רוצים לקבל עדכונים מחקירת החיסול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק