כמעט עשר שנים אחרי רצח אביו, חוסל הלילה ראש ארגון הפשע הנתנייתי, פרנסואה אבוטבול בן ה-38, ביריות מתנקשים בתחנת דלק בחבצלת השרון סמוך לנתניה.

רוצים לקבל עדכונים מחקירת החיסול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אבוטבול היה מלווה במאבטחו האישי על מנת לתדלק את רכבו, כשלפתע הגיחו אלמונים רכובים על אופנוע, ירו בו צרור כדורים מטווח קצר ונמלטו מהמקום. פרמדיקים של מד"א-שרון שהוזעקו לזירה ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו כשהוא פצוע באורח אנוש לבית החולים "לניאדו", שם קבעו הרופאים את מותו.

זירת החיסול, 2011 (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח, הלילה | צילום: חדשות 2

לזירה הגיעו כוחות רבים של משטרה, שסגרו את האזור והחלו לאסוף ממצאים. אנשי המז"פ החלו לאסוף ראיות והמשטרה אספה גם את מצלמות האבטחה של התחנה, אך עד כה לא דווח על שום מעצר של חשודים ברצח. למקום הגיע גם מאבטחו האישי של אבוטבול כשהוא סובל מהלם. לדבריו, הוא היה אמור לאסוף את אבוטבול באותו לילה.

תקרית החיסול של אבוטבול, מראשי משפחת הפשע בנתניה, הועברה לחקירת היחידה הארצית לחקירת פשעים חמורים.

שניים נפגעו מהירי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
כמות גדולה של קליעים. הזירה, הלילה | צילום: חדשות 2

רק לפני שבועיים: אזהרת חיסול

על רקע מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה, הוחלט רק לפני כשבועיים לזמן לחקירה את אבוטבול ועבריין בכיר נוסף מהמשפחה - צ'רלי אבוטבול. במשטרה חששו אז כי אנשי אחד הארגונים מתכננים לפגוע בבכירים בארגון אחר. כמו כן נשאלו השניים על התארגנותם לפגוע בגורמים אחרים בעיר נתניה.

בתחילת החודש דיווח כתבנו גיא פלג כי אחד הסכסוכים הקשים ביותר בין ארגוני הפשע בעולם התחתון של ישראל עשוי להגיע אל קצו, בזכות פגישה שנערכה לאחרונה בין פרנסואה אבוטבול, איש משפחת הפשע הנתנייתית, לבין ריקו שירזי - העומד בראש ארגון עברייני בעל השפעה רבה בנתניה ובאזור השרון.

כמה ימים לפני כן שני העבריינים נועדו לפגישה לילית, שמצד משפחת אבוטבול זכתה גם לתמיכתו של אסי אבוטבול - המרצה עונש מאסר ממושך בכלא. הפגישה ביניהם נערכה בביתו של הרב שאול אלקריף בגבעת שמואל.

פרנסואה אבוטבול שוחרר לפני 8 חודשים מכלא אחרי שריצה עונש מאסר של כשנה ועשרה חודשים בגין עבירות אלימות כלפי אשתו. אביו של פרנסואה אבוטבול, פליקס אבוטבול, חוסל ביריות בפתח הקזינו שלו בצ'כיה בשנת 2002.

היום תתקיים הלווייתו של פרנסואה אבוטבול בבית העלמין בנתניה, שם ייקבר לצד אביו. המשטרה נערכת בכוננות מוגברת לקראת ההלוויה.