הורשע במתן שוחד ונכלא. פינטו (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)
בסביבת הרב מברכים. ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ניצב ארביב הודיע על פרישה - ומקורבי הרב פינטו ממהרים לברך: גורמים בקהילת "שובה ישראל" באשדוד שבראשה עומד הרב, הביעו הערב (א') שביעות רצון מהודעת הפרישה של ניצב מנשה ארביב מהמשטרה ותלו את הסיבות לפרישה בכך שארביב מעוניין לחמוק מעונש פלילי משמעותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כולם מבינים כעת שעל ראש הניצב בוער הכובע. ניצב ארביב מנסה לחמוק מספסל הנאשמים ומעונש פלילי משמעותי ולהישאר עם דין משמעתי בלבד", אמרו גורמים המקורבים לרב. "מי שאמר לפני שלושה שבועות שהוא חוזר לתפקידו - וגם חזר על כך לפני שבוע, בוחר לברוח במקום להתמודד עם מעשיו".

המקורבים סימנו עוד את המהלך כהזדמנות עבור היועץ וינשטיין. "מוזר שהניצב שעומד בראש ה-FBI הישראלי החליט להתפטר כדי לנסות ולחמוק מעונש", טענו, "בפני היועץ המשפטי לממשלה ניצבת הזדמנות נדירה לבצע ביעור של השחיתות בצמרת המשטרה ואל לו לפספס אותה".

הערב הודיע מפקד יחידת להב 433 של המשטרה, ניצב מנשה ארביב, על פרישה ממשטרת ישראל. "החלטתי שאני לא יכול להשלים עם מהלכים של אי העמדה לדין של עבריין החשוד בפשעים רבים, ובחרתי למנוע את המשך הסחיטה המסוכנת של שלטון החוק", הסביר ארביב מול המצלמות, "מכאן, החלטתי לפרוש ממשטרת ישראל לאחר 36 שנות שירות".למרות זאת, הבהיר הניצב כי הוא מצפה שיזומן ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן. "אני מבקש להשמיע בפניהם את גרסתי - ואין לזה שום קשר לפרישתי", הבהיר הניצב והבטיח: "אמצא את דרכי לשרת את הציבור כפי שעשיתי בכל ימי חיי".

בדבריו הפנה ארביב אצבע מאשימה אל מערכת המשפט והתנהלותה בפרשה. "אינני יכול עוד להשלים עם התנהלותה של המערכת המשפטית, שהייתי חלק בלתי נפרד ממנה לאורך השנים", אמר, "מערכת שמגלגלת אותי ואת משפחתי בזפת ובנוצות".

"איש לא פנה אליי לשמוע את גרסתי"

הוא ציין כי פנה מספר פעמים ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות המדינה ודרש שיזמנו אותו לבדיקה או חקירה כדי שיוכל להתייחס לטענות שעלו כלפיו. "כחודש ימים אני שוהה בביתי על חשבוני, זאת על מנת לאפשר כל בדיקה, אך איש לא פנה אליי ואיש לא ביקש לשמוע גרסתי", הדגיש.

"מתברר שאדם החשוד בפשעים חמורים, המעורב בפרשייה זו, שכתב אישום חמור תלוי ועומד נגדו, פנה באמצעות עורכי דינו ליועץ המשפטי לממשלה והמציא מידע כוזב על מנת לחמוק מהעמדתו לדין", המשיך וטען ארביב, "בטרם נבדק דבר, ומבלי שנמסרה גרסתי, המדינה היתה מוכנה לשקול מתן חסינות לחשוד. החלטתי הערב שלא להמשיך להשתתף במשחק הזה".