חומרי הנפץ שנתפסו
חומרי הנפץ שנתפסו | צילום: דוברות משטרת מרחב שרון

תופעה מדאיגה ומסוכנת: בפעם השנייה היום נמצא מצבור של אמצעי לחימה בבית ספר. שעות לאחר תפיסת ארסנל אמצעי לחימה נרחב בבור ביוב בבית ספר בכפר אבו סנאן בצפון, הוזעקו השוטרים לבית ספר בעיר טייבה, לאחר שדווח על כלי נשק שנמצאו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות אחר הצהריים הגיעו בלשים מתחנת טייבה ולוחמי משמר הגבול לבית ספר יסודי בטייבה בעקבות תלונה שהתקבלה במוקד המשטרה. מתחת לאחת הכיתות במקום נמצאו רובה מסוג קרל גוסטב, אקדח, מלאי תחמושת ושני חפצים החשודים כמטעני חבלה. כוחות גדולים של משטרה שהגיעו לבית הספר סיפרו כי מגרש הספורט הסמוך לכיתה שבה נמצאו כלי הנשק היה מלא בתלמידים באותה שעה.

ארגזי הנפצים המלאים בחומר נפץ
ארגזי הנפצים המלאים בחומר נפץ | צילום: דוברות משטרת מרחב שרון

בתום החיפושים המשיכו השוטרים לבית בקלנסווה, שם נמצאו בתוך בית 22 ארגזים מלאים בנפצים אסורים לשימוש ומלאים בחומרי נפץ וכן שלושה ארגזים נוספים ובהם זיקוקים האסורים לשימוש. כמו כן נמצאו בבית 350 אלף שקלים במזומן וכן רימון הלם ואקדח מאולתרים. שני גברים ואישה שהיו בבית באותה שעה נעצרו.

טילי לאו ורימונים בתוך בית ספר

הבוקר נתפס ארסנל גדול של נשק בתוך בית ספר בכפר אבו סנאן שבגליל המערבי. במשטרה מעריכים כי מחסן התחמושת שימש כנופיות ומשפחות פשע לחיסול חשבונות.

המצבור שהתגלה באבו סנאן
הטיילם שנמצאו בביה"ס באבו סנאן | צילום: דוברות משטרה מחוז צפון

שוטרי המחוז הצפוני הצליחו לגלות את מחסן הנשק בתוך ביוב באחד מבתי הספר בכפר. בין השאר אותרו במוסד החינוכי ארבעה טילי לאו, רימונים ושורה של כלי נשק, תחמושת ואמצעי לחימה נוספים. במשטרה שיבחו את התפיסה וציינו כי בעקבות חשיפת הנשק, שעל פי ההערכות שימש את כנופיות הפשע ומשפחות הפשע בצפון הארץ למטרת חיסול חשבונות, צפויים מעצרים.

"יעד העבודה שהגדרנו במחוז צפון הוא הלחימה באחזקה ובשימוש באמצעי לחימה והפעילות המבוצעת בתחומי מחוז צפון ומחוצה לו למיגור התופעה מדגישה הלכה למעשה את המאבק המבוצע מדי יום כנגד גורמים עבריינים", אמר מפקד מחוז צפון ניצב רוני עטיה. "אנו נמשיך להשקיע את כל האמצעים והמשאבים בלחימה בתופעה זו".