מפקד מחוז צפון ניצב רוני עטיה מתייחס לתפיסת מצבור הנשק הבוקר בבית הספר בכפר אבו סנאן, ומדגיש כי המשטרה משקיעה את כל האמצעים והמשאבים במלחמתה בתופעה החמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יעד העבודה שהגדרנו במחוז צפון הוא הלחימה באחזקה ובשימוש באמצעי לחימה והפעילות המבוצעת בתחומי מחוז צפון ומחוצה לו למיגור התופעה מדגישה הלכה למעשה את המאבק המבוצע מדי יום כנגד גורמים עבריינים", אמר ניצב עטיה. "אנו נמשיך להשקיע את כל האמצעים והמשאבים בלחימה בתופעה זו".

במסגרת הפעילות שבוצעה באבו סנאן פשטו בלשי יחידת גבולות מימ"ר צפון, לוחמי יס"מ צפון וחוף, חבלני מחוז צפון וחוף בשיתוף חוקרי משטרה צבאית צפון על שלושה מתחמים בכפר.

במתחם שכולל בית ספר וגן ילדים לילדים עם מוגבלויות בתוך בריכת נוי ובתעלת ניקוז נתפסו פריטי אמל"ח רבים הכוללים: 4 טילי לאו, 4 פצצות RPG, לבנות חומר נפץ הודף(חנ"ה), 3 רימוני רסס, שתי לבנות חבלה כולל נפצים ומאות כדורי 7.62 מ"מ.

כל הפריטים נלקחו להשמדה על ידי חבלני מחוז צפון וחוף. "אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם המחסן הזה היה מתפוצץ - איזה נזק היה נגרם לבית הספר ולתלמידים", הדגיש גורם במשטרה.

"לכנופיות הפשע אין גבולות ועכשיו הם הגיעו לבית הספר שזה דבר מאוד מסוכן", אמר תושב מודאג מאבו סאנן בעקבות התפיסה. "נראה שעם הנשק הזה הם מתכוננים למלחמה ולא לחיסול חשבונות, וטוב שהמשטרה עלתה על זה לפני שקרה אסון או לפני שמישהו היה משתמש בזה כדי לפגוע בחפים מפשע".