תיעוד של חיסול: יממה לאחר החיסול בקריית מוצקין, אנו מביאים הערב תמונות המתעדות את הדקות הראשונות שלאחר פיצוץ המכונית בה נהג הגבר שחוסל. בתמונות, שתועדו באמצעות טלפון סלולרי של אחד העדים לאירוע, מטושטשות במעט - אך מתעדות היטב את הבהלה וההיסטריה סביב האירוע בדקות הראשונות שלאחריו.

העוברים והשבים שהבחינו באירוע צעקו כי ישנם עוד נוסעים ברכב וכי יש לחלצם במיידי, מחשש שהרכב יתפוצץ פעם נוספת - מהדלק הנמצא בו. באירוע עצמו נהרג אדם אחד ושניים נוספים נפצעו. המכונית בה נסעו השלושה התפוצצה ככל הנראה ממטען חבלה שהוטמן ברכב.

כוחות הרפואה נאלצו לקבוע את מותו. אילוסטרציה
כוחות מד"א בזירת האירוע, אמש | צילום: דוברות מד"א

המשטרה מעריכה כי החיסול בוצע על רקע סכסוך בין עבריינים בקריות. אמש, בסמוך לשעה 02:10, הוזעקו כוחות משטרה, כיבוי אש ומד"א לקטע הכביש בין צומת קריית חיים ל"צומת מוצרט" בקריית מוצקין, לאחר שעדי ראייה דיווחו על כלי רכב בוער והדי פיצוצים. הכבאים השתלטו על הדליקה, בזמן שהחבלנים חסמו את הכביש וסרקו אחר מטענים נוספים.

"הנהג היה כמעט שרוף"

הצוות הרפואי, שהצליח לבסוף להתקרב לרכב המפויח, נאלץ לקבוע את מותו של נהג הרכב במקום. שני הנוסעים הנוספים, בשנות ה-20 לחייהם, פונו במצב בינוני וקל לבית החולים רמב"ם בחיפה.

רכב שהתפוצץ ממטען חבלה בקריות -
זה מה שנשאר מהרכב | צילום: דוברות מד"א

אלעד שועי, תושב האזור, סיפר כי מיהר לזירת האירוע לאחר ששמע סדרה של כשלושה פיצוצים חזקים. "הרכב בער והתנגש במכוניות שחנו בצד", אמר אלעד. הוא וחבריו התקשו בהתחלה להתקרב למקום בשל החום הרב, אך לאחר דקות ספורות הצליחו לגרור את שני הפצועים ולהרחיקם מהרכב. "אחד מהם צעק שיש עוד גבר במכונית, אבל אי אפשר היה להציל אותו", הוסיף. "הוא היה כמעט שרוף".

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הרקע למעשה הוא פלילי. "השלושה מוכרים לנו", סיפר מפקד משטרת תחנת זבולון, נצ"מ ג'מאל חכרוש, והוסיף כי נסיבות האירוע נבדקות.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?