במשטרה חושדים כי סכסוך בין עבריינים בקריות הוא שהביא הלילה למותו של גבר ולפציעתם של שניים אחרים. המכונית בה נסעו השלושה התפוצצה ועלתה באש, ככל הנראה כתוצאה ממטען חבלה שהוטמן ברכב.

סמוך לשעה 02:10 הוזעקו כוחות משטרה, כיבוי אש ומד"א לקטע הכביש בין צומת קריית חיים ל"צומת מוצרט" בקריית מוצקין, לאחר שעדי ראייה דיווחו על כלי רכב בוער והדי פיצוצים. הכבאים השתלטו על הדליקה, בזמן שהחבלנים חסמו את הכביש וסרקו אחר מטענים נוספים.

הצוות הרפואי, שהצליח לבסוף להתקרב לרכב המפויח, נאלץ לקבוע את מותו של נהג הרכב במקום. שני הנוסעים הנוספים, בשנות ה-20 לחייהם, פונו במצב בינוני וקל לבית החולים רמב"ם בחיפה.

"הנהג היה כמעט שרוף"

כוחות הרפואה נאלצו לקבוע את מותו. אילוסטרציה
כוחות מד"א בזירת האירוע, הלילה | צילום: דוברות מד"א

אלעד שועי, תושב האזור, סיפר כי מיהר לזירת האירוע לאחר ששמע סדרה של כשלושה פיצוצים חזקים. "הרכב בער והתנגש במכוניות שחנו בצד", אמר אלעד. הוא וחבריו התקשו בהתחלה להתקרב למקום בשל החום הרב, אך לאחר דקות ספורות הצליחו לגרור את שני הפצועים ולהרחיקם מהרכב. "אחד מהם צעק שיש עוד גבר במכונית, אבל אי אפשר היה להציל אותו", הוסיף. "הוא היה כמעט שרוף".

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הרקע למעשה הוא פלילי. "השלושה מוכרים לנו", סיפר מפקד משטרת תחנת זבולון, נצ"מ ג'מאל חכרוש, והוסיף כי נסיבות האירוע נבדקות. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו