צירוף מקרים או נקמה כואבת? תושבי שכונת התקווה הבחינו בליל שישי האחרון בעשן שעולה מן הרחוב, סמוך לביתו של גואל רצון, שפרשת מעצרו בחשד לעבירות מין, גילוי עריות ושיעבוד נחשפה יממה לפני כן. כוחות משטרה שהגיעו למקום הבחינו במכונית מסוג פיאט פונטו שעלתה באש והזעיקו את מכבי האש.

כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על האש, אולם חלקה הקדמי של המכונית, שניצבה במרחק של 15 מטרים מביתו של רצון - נשרף כליל. לכאורה, ניתן היה לחשוב שמדובר במקרה נוסף של הצתה, אך בדיקת פרטי הבעלים של המכונית, העלתה שמדובר בשכנתו של רצון - שאף התראיינה נגדו בתקשורת ביממה שקדמה להצתה.

הרכב השרוף
המכונית השרופה ליד ביתו של רצון | צילום: גלעד שלמור, חדשות 2

קשר השתיקה מצד נשותיו של רצון לאורך השנים, נמשך גם עם מעצרו בשבוע שעבר. רבים ממקורביהם ובני משפחתם של רצון ושל נשותיו, סירבו לספר על מה שמתרחש בבתיו של "כהן הנשים", למרות שהבחינו לא פעם בהתנהלות "חריגה" בלשון המעטה.

משטרת תל אביב פתחה בחקירה לאיתור החשודים בהצתה, שהתרחשה כאמור מרחק קצר מביתו של רצון. חשוב לציין שבעת ההצתה, ניצבה ניידת משטרה במרחק 20 מטרים מניידת משטרה ששמרה על ביתו של רצון. אך למרות סמיכות האירועים, החוקרים טוענים שאין קשר בין ההצתה לבין העובדה שאותה שכנה הייתה בין היחידים שהעזו לצאת נגד רצון בתקשורת. השוטרים מעריכים שמדובר בהצתה על רקע רומנטי.

בעלת הרכב שהגישה את התלונה במשטרה מסרה כי אינה יודעת מדוע הוצת רכבה.

רוצים לקבל עדכונים בכל פעם שפרשה מותרת לפרסום? לחצו כאן

רצון, שנעצר בשבוע שעבר, התגורר עם נשותיו וילדיו במספר בתים בתל אביב ובאזור. הפרשה נחשפה לאחר שבחודש יוני 2009 התקבלה תלונה בלשכת הרווחה על התנהלותו של רצון. המשטרה פתחה בחקירה סמויה והחלה באיסוף ראיות, שהובילו בסופו של דבר למעצרו של גואל ולעיכובן של 17 נשים נוספות לחקירה, שבסופה נעצרו שתיים מהן.

המעצרים בוצעו תחת מעטה של חשאיות בליווי גורמי רווחה רבים שנועדו למנוע חשש למקרי התאבדות בקרב נשותיו של רצון. "הן במצב של אבל עכשיו", אמר גורם במשרד הרווחה. "חייבים לשמור על הילדים".

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו