שוטרים בכניסה לרחוב בו גר גואל רצון (צילום: חדשות 2)
שוטרים מחוץ לביתו של רצון | צילום: חדשות 2

מאז מעצרו המתוקשר של גואל רצון ועיכוב נשותיו לחקירה, בשכונת התקווה בתל-אביב שם מתגוררים בני המשפחה ממשיכים עוברי אורח לפקוד את ביתו של רצון ולבדוק על מה כל המהומה. הבתים בהם התגוררו בני המשפחה הלא שגרתיים הפכו למוקד עליה לרגל של שכנים וגם סתם סקרנים.

"אני גר מולו", סיפר תושב השכונה. "כל פעם שאני רואה טלוויזיה אני רואה אותו בבית, מסביבו הנשים והילדים וכולם מנשקים אותו ודואגים לו".

שכנה אחרת, מרינה פופובה מתארת יחס קר של האימהות לילדים. "הם היו ילדים מסודרים ונקיים, אף פעם לא ראיתי שמכים אותם או עושים להם משהו רע, אבל ההתנהגות היתה משונה - אם הילד היה נופל ובוכה לא היו נותנים לו חיבוק ונשיקה, אלא צועקים עליו:" קום עכשיו" ומרימים אותו בכוח.

אבל יש גם כאלה שלא אהבו את מעצרו של רצון. "הם אנשים טובים, שקטים ונחמדים", צעקה בזעם תושבת השכונה."הם לא הפריעו לאף אחד, סתם מציקים להם ומטרידים אותם, צריך לתת להם לחיות בשקט".

"הוא היפנט את הנשים"

רצון ואחת מבנות הכת, ארכיון (צילום: חדשות 2)
רצון םע אחת מבנותיו, ארכיון | צילום: חדשות 2

מאז ומתמיד היתה משפחת רצון מקור לשמועות. אחת השמועות היתה שרצון היה מכשף או מהפנט את נשותיו. הנשים שהיה מכוסות מכף רגל ועד ראש, נראו לכאורה כדתיות אדוקות, אבל היו מפעילות את החשמל ונוהגות ברכב גם ביום שבת. "אין מה לעשות, אמר שכנם הקרוב. "הוא פשוט הפנט את הנשים שלו, הן לא יכלו לעשות דבר".

אתמול בבוקר החל גל המעצרים של בני המשפחה שמתגוררים בשני בתים ברחוב אחימעץ וברחוב איתיאל. הבתים כותרו בסרטי סימון משטרתיים ובכניסות לבית הוצבו שוטרי יס"מ חסונים שעמדו במקום כדי למנוע כניסה של מי מבני המשפחה, מה שעלול היה לגרום לשיבוש ראיות.

בני משפחתו של רצון ידועים בשכונה כ"נטע זר". הם לא נוהגים לבוא במגע עם שאר התושבים מחשש לפגיעה בחוק הצניעות של רצון שאינו מאפשר לנשותיו לדבר אפילו עם נשים אחרות.
"אני רואה אותן בבוקר", אמר תושב השכונה,"ואפילו שלום הן לא אומרות".

הנשים קיעקעו את שמו של רצון על גופן

לכל נשותיו של גואל רצון יש קעקוע על גופן עם שמו או עם פניו. גם ילדיו של רצון קרואים כולם על שמו, בהטיות שונות של השם גואל או רצון."זה הדבר היחיד שיודעים עליהם", אמר תושב השכונה.

לפני מספר שנים שלח אותו התושב מכתב תלונה קצר למשרד הרווחה בו התריע מחשש למצבם. "אחת הנשים של גואל גרה דלת מולי עם 3 ילדים", כתב. "הם גרים בחדר אחד מטר על מטר, וכולם ישנים על מיטה אחת". העובדת הסוציאלית של משרד הרווחה שכנראה לא הסתפקה במכתב הקצר השיבה: "מהמעט שרשמת בפנייתך לא הצלחתי להבין את הבעיה. במידה והינך סבור שיש מקום להתערבות המשרד, אנא פרט מדוע".

בשכונה מתקשים לעכל את מעצרו של רצון, אך מספרים שהיה ברור שהמשפחה המשונה לא תצליח להחזיק יחד מעמד הרבה זמן: "תמיד ידענו שמשהו מוזר הולך שם, אמרה מרים, שכנה,"הפעם, סוף סוף, מישהו שם לזה סוף".

עוד בנושא:

גואל רצון נעצר בחשד לעבירות מין

בעקבות המעצר: חשש שנשותיו של רצון יתאבדו