דומרני, ארכיון
העבריין דומרני, ארכיון | צילום: גלעד שלמור

המשטרה חגגה, השר לביטחון פנים התפאר בשידור חי - אבל ימים ספורים לאחר שנעצר ראש ארגון הפשע הדרומי, החליט היום (ד') בית המשפט לשחרר את העבריין שלום דומרני למעצר בית, בו ישהה כשבועיים. היחידה החוקרת ביקשה מבית המשפט להוציא צו עיכוב ביצוע להחלטה, והדיון בנושא ייערך מחר בבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דומרני נעצר לפני כעשרה ימים במסגרת חקירת פרשת סחיטה ואיומים בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות. המשטרה חושדת כי דומרני ניסה לסחוט את הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן".

שופט בית המשפט מנחם מזרחי סבר כי החקירה יכולה להימשך כשדומרני אינו נתון במעצר. כמו כן שוחררו בתנאים דומים שאר המעורבים שנעצרו בפרשת הסחיטה בנתיבות.

פרקליטו של דומרני, עו"ד משה שרמן, מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בפרשה. "אני לא מופתע מהחלטת בית המשפט", אמר שרמן. "במשטרה חייבים להפסיק לעשות ספינים כדי להסיט את הציבור מהטעויות שהמשטרה מבצעת".

עורך דינו של דומרני: "אי אפשר להחזיק סתם במעצר"

במהלך הדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט בראשון לציון, חשף עורך דינו של דומרני אמירה המיוחסת למרשו, שאותה מפרשת המשטרה כאיום כלפי הרב איפרגן. דומרני פנה לעוזרו של הרב איפרגן ואמר לו: "פוגעים ברב יורם (אברג'ל), זה יכול להיפתר אחרת".

"אני כבר שבוע צועק בכל כלי התקשורת שאי אפשר סתם להחזיק אנשים במעצר", אמר עו"ד שרמן. "לא ייתכן שיחזיקו אותו עכשיו רק בגלל משפט אחד שהוא אמר".