פרשת הרב פינטו: ארביב יועמד לדין (צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP)
האם הרב פינטו יזכה להסדר מקל? | צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP

פרשת "הרב והניצב": היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין צפוי, לפי ההערכות, להודיע בימים הקרובים לסנגוריו של הרב יאשיהו פינטו על הגשת כתב אישום נגדו, בכפוף לשימוע. היום (ד') תתקיים ישיבה, שבה ידון וינשטיין עם פרקליט המדינה ועם ראש המחלקה לחקירות שוטרים בפתיחת חקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא בטוח שהישיבה בנוגע לחקירתו באזהרה של ראש יחידת להב 433 הפורש תגיע לשורה תחתונה. אם בסופו של דבר כך יקרה, יצטרכו אנשי הפרקליטות לחזור לסנגוריו של הרב פינטו ולראות איך בכוונתם לנהוג.

ההערכות הן שהיועץ המשפטי לממשלה מתכוון להגיש את כתב האישום נגד הרב פינטו, במנותק מהמשא ומתן לגבי המידע שיש ברשותו נגד ארביב - כפי שתכנן מראש.

איך קשור לפרשה אחד הטייקונים הגדולים במשק?

גורמים במשטרה מעריכים כי בסופו של דבר וינשטיין אכן יורה על פתיחת חקירה נגד ניצב ארביב, שהודיע בתחילת השבוע על פרישתו מהמשטרה.

אתמול פורסם בחדשות 2 על הסתעפות נוספת בפרשה, כשחוקרי מח"ש פשטו באחרונה על משרדיה של חברת בנייה מוכרת והחרימו מסמכים הנוגעים לחשדות המיוחסים לניצב מנשה ארביב.

מדובר באחת מחברות הבנייה הגדולות בישראל, המצויה בשליטתו של אחד הטייקונים הגדולים במשק. החומרים והמסמכים שהוחרמו, צפויים בהמשך לשמש ראיות העשויות לקשור את ניצב ארביב לחלק מהחשדות המיוחסים לו.