"אחד הצעירים אמר לנו שהוא יחכה לנו בכניסה לכפר. המשכנו בנסיעה, ואז אבן ניפצה את השמשה בצד ימין של הרכב. החברה שלי נפצעה בראש. בהתחלה היא נפלה לי על הכתף, וחשבתי שהיא מחבקת אותי. אחר כך הבנתי שהיא פצועה", כך משחזר הערב ד', בן זוגה של החיילת מכרמיאל שנפצעה אמש קשה מאבנים שהושלכו על הרכב בו נסעו השניים בכפר דיר אל-אסד, הסמוך לעיר.

מחר: משדר מיוחד מחגיגות ה-60 לגלי צה"ל

"בסך הכל נכנסנו לקנות בורקסים, עשו לנו את זה בגלל שאנחנו יהודים", הוא מספר הערב. "פתאום הגיעו שני צעירים שהיו שיכורים לגמרי והתחילו לשאול כל מיני שאלות. אני אמרתי לאחד מהם 'סע, סע', ואז הוא אמר לי בערבית שהם מחכים לנו בכניסה לכפר". אחרי הפגיעה ברכב, המשיך הצעיר למרפאה מקומית - ומשם הועברה חברתו לבית החולים רמב"ם.

מצבה של החיילת עדיין קשה

מצבה של הצעירה מוגדר קשה והיא מחוסרת הכרה. "היא הייתה מעורפלת, לא דיברה, לא תקשרה עם הסביבה", סיפר החבר. "הרגשנו מאויימים, ולאחר הפגיעה היינו שרויים בפחד והיסטריה".

לדבריו, אין זו הפעם הראשונה בה השניים נכנסים לדיר אל-אסד. "אנחנו מגיעים לשם לקנות בורקסים וכל מיני דברים. לא ציפיתי לאירוע הקשה הזה. אני קורא לכל יהודי שלא להיכנס לכפר הזה, כי תקפו אותנו בגלל שאנחנו יהודים. הם זיהו שאנחנו לא מקומיים - ואז תקפו אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק