פריצה וניסיון אונס (צילום: חדשות 2)
הלחץ ברחוב גובר | צילום: חדשות 2

בבוקר שלאחר ניסיון תקיפת הילדה בת ה-8 בביתה על ידי נתין זר מסודן זעם בקרב תושבי שכונת יד אליהו בתל אביב על מה שהם מגדירים כהפקרתם על ידי הרשויות בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התושבים מספרים על מציאות בלתי נסבלת שלא מאפשרת להם להמשיך בשגרת חייהם. חלק מהמשפחות לא שלחו את ילדיהם לבית הספר בעקבות המקרה החמור. "הילדים מאוד מבוהלים", סיפרה טליה מזרחי, תושבת המקום בשיחה עם חדשות 2. "חייבים לעשות משהו ולחסל את התופעה".

בעקבות המקרה מתכוונים חלק מתושבי שכונת יד אליהו לארגן הפגנה במהלך שעות אחר הצהריים בה יידרשו מראש העיר לטפל בפשיעה הגוברת של הנתינים הזרים שהפכו לדיירי קבע בחלק משכונותיה הדרומיות של העיר.

הבית שבו התרחש ניסיון האונס, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת הפריצה, הבוקר | צילום: חדשות 2

"מפחיד להסתובב כאן בלילות", סיפרה תושבת נוספת. "אנחנו חיים בתקופה האחרונה בפחד ומפחדים לתת לילדים שלנו להסתובב כאן לבדם".

האב נחקר ומיהר לבית החולים

הבוקר הסתיימה חקירתו של האב שתקף את הפורץ. הוא שוחרר לפני שעה קלה ופינה עצמו לבית החולים וולפסון, שם נמצאות אשתו ובתו שנפגעו בפריצה. במשטרה ממתינים בשלב זה לסיום הבדיקה הרפואית של הילדה בבית החולים ואז היא תישלח לחוקר ילדים של משרד הרווחה שינסה להבין מה עבר עליה בבוקר הקשה.

מהחקירה שביצעו השוטרים עד כה עולה כי הפורץ נמצא כשהוא גוהר מעל הילדה הקטנה כשבאמתחתו חפצים רבים שנגנבו מהבית כמו למשל הסמארטפון של אב המשפחה.

חשד: נתין זר פרץ וניסה לתקוף את הילדה בשנתה

האירוע שגרם לזעם התושבים התרחש בשעות הלילה - אז על פי החשד פרץ נתין זר לבית מגורים בדרום העיר וניסה לבצע מעשים מגונים בילדה שישנה בחדרה. אמה ששמעה את המתרחש התעמתה עם הפורץ שדקר אותה בפלג גופה העליון ופצע אותה קל.

חיילי הליווי עם המסתננים בגבול (צילום: בן אברהם, "במחנה")
שצף המסתננים פסק, ארכיון | צילום: בן אברהם, "במחנה"

אב המשפחה שהתעורר אף הוא בעקבות המהומה שפרצה ולו רקע באומנויות לחימה התנפל על הפורץ והכה אותו מכות נמרצות. "האבא הוא מומחה לג'ודו", סיפרו השכנים לאחר התקיפה. "הוא ממש כיסח את הפורץ שנפצע קשה". מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי החשוד הוא יליד סודן בן 22, שנמצא בארץ מזה כשנה וחצי ואינו עובד בתקופה האחרונה.

לפני כחצי שנה ובעקבות גל של אירועים חמורים מחו תושבי דרום תל אביב נגד הרשויות עקב חוסר היכולת שלהם לטפל בגל המסתננים ששצף את האזור. המחאה הובילה להאצת בניית הגדר בגבול מצרים, דבר שהוביל לירידה חדה במספרם.

החשד לתקיפה ופריצה בדרום ת"א - הסיקור המלא:

נתין זר פרץ לבית וניסה לאנוס ילדה

"נאבקתי בו, אנחנו בטראומה"

מה חוקי לעשות כשפורץ נכנס לבית?