פרופסור צבי צפירה נמצא במרכז פרשיית פדופיליה בינלאומית חמורה. ה-FBI האמריקני מנסה לעצור אותו בגין החזקת חומר פדופילי והפצתו, אך ללא הצלחה. הסיבה: הוא עובד כמרצה בכיר באוניברסיטת בן גוריון, כאן בבאר שבע.

"כל התקופה הזו אני חקרתי, עבדתי, ניהלתי מעבדה תקינה, הקמתי מעבדה חדשה, עד לאותו פרסום שבעצם שינה לי את החיים מקצה לקצה", אמר פרופ' צפירה לחדשות 2.

פרופ' צפירה ביקש מבית המשפט בישראל להטיל על פרטי הפרשה צו איסור פרסום. כך בעצם מאז שעזב את ארה"ב לפני כשנה, איש בבן גוריון לא ידע על העבירות המיוחסות לו מעבר לים.

"לטכנאים הייתה גישה למחשבים שלו"

תחילתו של הסיפור לפני כשנה וחצי, בביתו של צפירה במישיגן, ארה"ב, שם עבד כמרצה באוניברסיטה המקומית. חוקרי ה-FBI פרצו אז לביתו והחרימו מחשבים בהם 40 תמונות פורנוגרפיות של ילדים.

פרופ' צפירה מספר, "לקחו מחשבים, לקחו מסמכים שקשורים למחקר שלי". עו"ד יהל בן עובד, פרקליטתו של הפרופסור, הסבירה כי "לאנשים רבים ובהם טכנאים הייתה גישה למחשבים האלה. אי אפשר לשלול אפשרות שאחד מאותם אנשים מעורב בהגעת התכנים למחשב".

פרופ' צפירה עזב את ארה"ב מיד אחרי הפשיטה והגיע לישראל, כדי לטפל באמו החולה. האוניברסיטאות כאן חיזרו אחר חוקר הביולוגיה בעל השם העולמי. בתחילת השנה הוא התחיל לחקור וללמד באוניברסיטת בן גוריון.

העונש המירבי: 15 שנות מאסר

אחרי שנה שלמה של לימודים, רק לפני שבועיים, המידע אודות האשמות החמורות על הפרופסור הגיעו להנהלת האוניברסיטה, והוא החליט מיד להשעות את עצמו. "אלו תחושות מאוד קשות", סיפר. "מאשימים אותך בדברים שאין לך שום נגיעה וקשר אליהם.

פרופ' צפירה עומד עכשיו בפני כתב אישום שיגישו האמריקנים נגדו. העבירה - החזקה והפצה חומר פדופילי. העונש המירבי עליה בארה"ב הוא 15 שנות מאסר. צפירה יודע שברגע שיחזור לשם, ייעצר.

אם לא יסגיר את עצמו בהקדם, אומרים האמריקנים - נבקש מישראל להסגיר אותו לידנו. אבל פרופ' צפירה מתעקש: לא אחזור לארה"ב. אלחם על חפותי מכאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק