אמו של אסף גולדרינג, שנחשד ברצח בתו נעה בת ה-3, הגיעה הערב לחקירה במטה ימ"ר מרכז ברמלה. עמה הגיעו גם שני אחיו של אסף, שתמכו בה בכניסתה למטה. במשטרה מנסים בימים אלו לברר בדיוק מה היה טיב היחסים בין אסף לאשתו לפני הרצח - ומתמקדים לא רק במעגל הפנימי אלא גם בחיצוני.

החוקרים מתשאלים כל מי שהיה במגע עם המשפחה ועם אסף, ואף החרימו את המחשבים האישיים שלו. נבדק גם החשש לפיו אסף נהג באלימות כלפי נעה ז"ל וכלפי אמה, ליזה.

מוקדם יותר היום התקבלה חוות דעת ראשונית של הפסיכיאטר שבדק את אסף. גורם המקורב לחקירה אמר לחדשות 2 כי הדוח הראשוני תואם את הממצאים בזירה, שהעידו על כוונותיו המוקדמות לרצוח את בתו.

לפי אותם ממצאים, גולדרינג תכנן את הרצח באופן מדויק. אתמול הוא מסר בחקירתו כי הוא "לא זוכר כלום". במשטרה גם מחכים לתוצאת בדיקות הדם והשתן שעבר, שיראו האם אסף לקח כדורים לפני או אחרי הרצח.

גורם במשטרה: "תשתית ראייתית תגובש כבר השבוע"

"בימים הקרובים תגובש תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום נגד אסף גולדרינג, החשוד שרצח את בתו נועה בת ה-3" - כך העריכו היום גורמים בכירים במשטרה המקורבים לחקירה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

מי שחשב שהתיק של אסף גולדרינג תפור, הבין לאחר חקירותיו האחרונות של האב החשוד ברצח כי הסיפור כנראה לא יהיה כל כך פשוט. כבר בשעות הראשונות שלאחר הרצח קשר עצמו גולדרינג לעבירות המיוחסות לו והודה כי הוא זה שחנק את בתו הקטנה בשקית ניילון. לאחר שנפגש עם עורך דינו גדי זילברשלג, הפך קו ההגנה לאי כשירות נפשית.

"אי אפשר להגיד שהוא חזר בו מהודאתו", הבהיר הבוקר גורם במשטרה, "אך הוא בהחלט משנה אותה". בחקירות האחרונות הבהיר גולדרינג לחוקריו כי כל פעולותיו היו בהשפעת הכדורים שהוא לקח וכי הוא לא זוכר דבר ממה שהתרחש בבית.

גולדרינג בחקירה: "נכנס בי שד"

נעה בת ה-3 ז
נעה ז"ל | צילום: חדשות 2

ייתכן כי אחת הסיבות לטענה של השפעת הכדורים היא שפרקליטו של גולדרינג סבור כי לא נערכו לו הבדיקות הנדרשות כדי להבין את השפעת הכדורים עליו.

אתמול פורסם כאן בחדשות 2 כי גולדרינג סיפר לחוקרים שהרגיש כי "נכנס בו שד", עדות ברורה לכך שהוא מנסה לבנות קו הגנה "נפשי". באופן כללי ממעט גולדרינג לשתף פעולה עם החוקרים ולרוב מקפיד לשמור על זכות השתיקה. "מדובר באדם קר רוח ושפוי, שבתור חשוד מתנהג כפי שהתנהג בחיים -ברצינות גמורה", אמר גורם המעורב בחקירה.

בתוך כך, אתמול קיבלה המשטרה את תוצאות נתיחת הגופה שהוכיחה מעל כל ספק שהילדה מתה בחנק. הבוקר נשלח גולדרינג להסתכלות שתקבע את מצבו הנפשי והאם הוא כשיר לעמוד לדין, אולם כפי הנראה - במשטרה לא מודאגים מתוצאות הבדיקה ומעריכים כי יש בידיהם תשתית מוצקה דיה להגשת כתב אישום בגין רצח.  

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?