התפתחות בפרשת "כוכב הצפון": העבריין הבכיר עמיר מולנר שוחרר הבוקר ממעצר, לאחר שלא נמצאו ראיות מספקות להצדיק את הבאתו להארכת מעצר נוספת, זאת בפרשת ייבוא 108 קילוגרמי הקוקאין מפנמה. "מדובר במעצר שנועד ליחסי ציבור בלבד", אמר הבוקר עורך דינו מוטי כץ לחדשות 2 באינטרנט.

לאחר שמעצרו של היעד המשטרתי הוארך כבר פעמיים בתקופה האחרונה, הוחלט הבוקר בבית משפט השלום ברמלה לשחרר את מולנר, לאחר שהמשטרה לא סיפקה ראיות מוצדקות להמשך מעצרו. "המעצר נועד לחשוף את הציבור לשאר המעצרים", אמר עורך הדין כץ. "ללקוח שלי אין יד בפרשה, מדובר בשימוש לא ראוי בכלי המעצר".

עם זאת, נגד שני מעורבים אחרים בפרשה, גיא ווברמן ואורי לוזון, הגישה היום המשטרה הצהרות תובע. המשמעות היא כי בחמשת הימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום.

מולנר נחשד במעורבות בהברחת הקוקאין

זאב רוזנשטיין
רוזנשטיין. פרשה חמורה | צילום: חדשות 2

בשבוע שעבר הותרה לפרסום הפרשה החמורהעמיר מולנר וארגון הפשע של משפחת כראג'ה נחשדו בניסיון להבריח לארץ 108 ק"ג קוקאין. זאב רוזנשטיין, המרצה עונש מאסר של 12 שנה בגין הברחת אקסטזי, חשוד ברצח של שלושה עבריינים לפני שמונה שנים על חוף הכנרת. הפענוח התאפשר הודות לעבריין שחצה את הקווים והפך לעד מדינה לפני כחודשיים.

הפרשה הזו מעסיקה את המשטרה כבר שנתיים, ויש בה את כל המרכיבים הבסיסיים ביותר בעולם התחתון: עבריינים בכירים,סמים, כסף ועד מדינה אחד - שהפך למסמר האחרון במניעת הגעתה של מכולה לישראל עם יותר ממאה ק"ג קוקאין.

בשבועות האחרונים נעצרו מולנר וזאב רוזנשטיין, שניים מהעבריינים הכבדים ביותר בעולם הפשע הישראלי, ו- 17 מעורבים אחרים - הכל בזכות עדותו של עד המדינה.

קבוצה היררכית ומאורגנת היטב

פרשיית כוכב הצפון
"הכוכבים" בפרשת "כוכב הצפון" | צילום: משטרת ישראל

תחילתה של הפרשה לפני כשנתיים. במשטרה האזינו לשיחותיו של מישל בן סימון, עבריין יהודי-צרפתי השוהה כעת במרוקו. מהאזנות הסתר עלה כי הוא מתכנן לייבא קוקאין במכולה מפנמה לישראל, בעזרתם של מספר ארגוני פשיעה ישראלים.

בחקירה מקיפה של המשטרה שזכתה לשיתוף פעולה עם גורמי ביטחון בבלגיה, הולנד, צרפת, סלובניה, סלובקיה,ספרד ופנמה, הצליחו החוקרים לאבחן שתי קבוצות: קבוצת "מייבאים" וקבוצת "משקיעים". בין שתי הקבוצות תיווכו שני עבריינים ידועים: שמעון אזולאי ואדם נוסף, שחצה את הקוים ומשמש היום כעד מדינה. למעשה, לולא עדותו, ככל הנראה הפרשה הייתה מסתיימת במעצרם של מספר עבריינים זוטרים בלבד.

מחקירת המשטרה עולה כי שני המטות, מטה המייבאים ומטה המשקיעים, פעלו בתיאום ובתחכום, כאשר לכל אחד יש דרג ותפקיד שעליו לבצע. ראש המטה הייבוא הוא מישל בן סימון, הדרוש לחקירה בצרפת ובמדינות אחרות. "מדובר בדמות מתוחכמת ועירנית שבכל שנותיי לא נתקלתי בכמוה", אומר גורם במשטרה. "מישל בן סימון מסתובב חופשי בעולם תחת זהויות שונות".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק