כשעה בלבד לאחר שפורסם אמש במהדורה המרכזית סרטון ובו נראית מטפלת כשהיא מכה תינוק בן שמונה חודשים, הצליחו שוטרי תחנת באר שבע לאתר את האישה ולעצור אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטפלת המכה נחקרה בתחנת המשטרה בחשד להתעללות, והיום בשעות הצהריים החליט בית המשפט להאריך את מעצרה בשלושה ימים.

"הרגשתי שמשהו לא בסדר"

התיעוד מהמצלמה הנסתרת אימת את חששות הוריו של הפעוט בדבר המטפלת ששכרו כדי לשמור על שלומו. במהלך עשרת הימים שבהם טיפלה בבנם, שמו הוריו לב לשינוי חד בהתנהגותו - הוא הרבה לבכות והפגין אפתיות. הסימנים הללו עוררו את חשדם.

"האשמתי את עצמי", סיפרה האם ההמומה, "הרגשתי שמשהו לא בסדר. הייתי צריכה להפסיק את זה אז. קמתי בבוקר וראיתי הילד, לקחתי אותו לאכול. אמרתי סליחה והתחלתי לבכות", היא שחזרה.

344238
תוך 48 שעות: המטפלת תועדה מתעללת | צילום: חדשות 2

"רק חיה יכולה לעשות דבר כזה"

48 שעות בלבד, זהו פרק הזמן שעבר מאז התקינו הורי התינוק את מצלמת האבטחה המוסווית ועד לתיעוד הזה, בו נראית המטפלת מתעללת בתינוקם חסר האונים. "הכי מפחיד פה שהילד קטן, שהוא עוד לא מדבר", הוסיפה האם. "הוא לא יכול להגיב, לא יכול להחזיר או לספר, ואנחנו לא יודעים. זה מפחיד שאתה לא יודע. הוא סובל ואף אחד לא יודע מזה".

בני הזוג פיטרו כמובן את המטפלת. היום הם החליטו גם להגיש נגדה תלונה במשטרה. "לדעתי זה בן אדם חולה שצריך להרחיק אותו מלעבוד עם ילדים", הסבירה האם את ההחלטה, "צריך לקבל טיפול". "זה לא בן אדם", הצטרף לדבריה גם האב הצעיר. "זו מפלצת, חיה רק חיה יכולה לעשות דבר כזה".

להורים הצעירים חשוב היום להעביר מסר להורים נוספים: רושם ראשוני עלול להטעות, גם מי שנראית כמו סבתא חביבה היא לא בהכרח כזאת. "צריך לשים עין להיות ערניים", אמר האב בכאב, "צריך להשקיע, לצלם את המטפלת ולא לומר - 'לי זה לא יקרה'".