עליית מדרגה במלחמות ארגוני הפשע? פיצוץ אירע הערב (ה') במרכז תל אביב ברכבו של תובע בפרקליטות המדינה. באירוע לא היו נפגעים. כוחות גדולים של משטרה החלו בחקירת נסיבות הפיצוץ ובודקים חשד כי מדובר במטען חבלה שהונח ברכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
נבדק האם מדובר במטען. זירת האירוע | צילום: חדשות 2

הפיצוץ אירע בשעה שהרכב חנה ברחוב דפנה בעיר, סמוך למבנה הפרקליטות. מעוצמת הפיצוץ נהרסו כליל שתי מכוניות וכלי רכב נוסף שחנה בסמוך ניזוק. המשטרה סגרה את הרחוב לתנועה והרחיקה סקרנים מזירת האירוע.  

היועמ"ש וינשטיין בזירת הפיצוץ (צילום: חדשות 2)
היועמ"ש וינשטיין בזירת הפיצוץ | צילום: חדשות 2

מפרטים ראשונים עולה כי הפרקליט שהה בזמן הפיצוץ בבניין פרקליטות מחוז תל אביב הסמוך. במשטרה בודקים כעת אילו תיקים ליווה הפרקליט לאחרונה והאם יש קשר בין עבודתו לבין הפיצוץ. גורם בכיר במשטרה מסר קודם לכן כי הפרקליט מלווה תיק של ראש ארגון פשיעה.

לזירת הפיצוץ הגיעו אנשי המעבדה לזיהוי פלילי ואנשי חבלה, שהחלו לאסוף ממצאים במקום. מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יהודה דהן, אמר כי "מדובר באירוע חמור" וציין כי התיק יועבר לטיפול יחידת להב 433.

זירת פיצוץ ברכב.א רכיון (צילום: חדשות 2)
פיצוץ ברכבו של פרקליט בתל אביב | צילום: חדשות 2

"ישבתי בבית קפה ליד רחוב דפנה ופתאום שמעתי פיצוץ חזק", סיפר לחדשות 2 Online יוסי, שהיה סמוך למקום הפיצוץ. "זה לא היה כמו רעש של פיגוע. יצאתי לבדוק מה קורה בחוץ ואחרי כמה דקות הבנתי שרכב התפוצץ".

בשבת: פצוע אנושות בפיצוץ באשקלון

ביום שבת האחרון נפצע אנושות גבר בשנות ה-30 לחייו בפיצוץ ברכב ברחוב אורט באשקלון. למקום הגיעו כוחות גדולים, וצוות של מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים ברזילי שבעיר כשהוא סובל מפגיעות קשות בגפיו התחתונות. לא היו נפגעים נוספים באירוע. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ואף כינסה הערכת מצב. במקביל, אנשי משטרה רבים הגיעו אל בית החולים.

זירת חיסול באשקלון (צילום: ניב אשל)
זירת ניסיון החיסול באשקלון | צילום: ניב אשל

זמן קצר לאחר האירוע, אמר המפכ"ל יוחנן דנינו בדרכו לאשקלון, כי "המשטרה הכריזה מלחמה" על ארגוני הפשיעה, "הציבור יראה זאת בשבועות הקרובים". ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "זה אירוע חמור מאוד. הערב אשוחח עם מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים על מלחמת החורמה שאנחנו ננהל כאן במפגעים מבית. לא ציפינו למפגעים האלה. אציע להם כל סיוע אפשרי כדי למגר את האירועים הללו ולהגביר את הסיורים ונוכחות המשטרה באשקלון".

עשרה ימים קודם לכן נהרג אחד מבכירי ארגונו של העבריין שלום דומרני, וחברו נפצע, בפיצוץ רכב באשקלון. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה מצאו את השניים, בשנות ה-40 לחייהם, כשהם מוטלים על הכביש בסמוך לכלי הרכב הבוער. פרמדיקים העניקו להם טיפול ראשוני ופינו אותם במצב אנוש לבית החולים ברזילי בעיר, כשהם בהכרה וסובלים מפגיעות קשות בגפיים התחתונות. אחד מהם מת מפצעיו בבית החולים.

זירת חיסול באשקלון (צילום: אלירם משה)
זירת החיסול באשקלון | צילום: אלירם משה

לאחר הפיצוץ התקהלו באזור תלמידים מבית הספר התיכון הסמוך וגם עוברי אורח שנבהלו מאוד. במרחק של 30 או 40 מטרים נמצא גם גן ילדים וישנם רסיסים מהפיצוץ על הבניין הסמוך. ברגע הפיצוץ, נסע אוטובוס במרחק 20 מטרים מהרכב. נוסעים באוטובוס רצו לתוך הרכב הבוער ופעלו לחלץ את הלכודים המוכרים למשטרה.

בהכנת הכתבה השתתפו מורן כץ ומאור רוזנשטיין