הקצין המצטיין המשרת ביחידה המובחרת של חיל המודיעין, ואשר נחשד בעבירות מין חמורות ישוחרר למעצר בית - כך קבע בשעות אחר הצהריים בית המשפט השלום ברמלה. היום התברר, כי בניגוד להצהרותיה הראשונות, לא צפויה המשטרה ערעור על החלטת בית המשפט, ותסכים לשחרורו של הקצין, הנחשד בעבירות שעיקרן ביצוע מעשים מגונים בקטינים.

מהדיון היום בבית המשפט עלה כי כלל אין מתלוננים שהעידו כנגד הקצין, וכי המשטרה מסתמכת אך ורק על עדותו של הקצין מהתחקור שעבר בסיווג הביטחוני. השופט דוד שהם מתח היום ביקורת קשה על עבודת המשטרה ואמר: "לא קיימת ולו גם ראשית ראיה המחזקת את גרסתו הראשונית של החשוד". הוא הוסיף כי יש לבחון תוספת ראייתית לכך שהמשטרה אכן תוכל להגיש כתב אישום.  

17 מקרים שונים

הקצין בדרגת סרן, המשרת ביחידת העילית של חיל המודיעין, נחשד תחילה ב-17 מקרים של מעשים מגונים בילדים במהלך שמונה השנים האחרונות. חוזהו של הקצין בצה"ל הותר באופן מיידי בשל חומרת המקרים והוא הודח משירות בצה"ל. למרות שביחידה קיימים מבדקים רבים לפני הקבלה אליה, כולל מבדקים פסיכולוגיים - הקצין הצליח לעבור את כל הבחינות וגוייס ליחידה.

ב-19 בנובמבר השנה עצרו חוקרי הימ"ר את החשוד, הוא נחקר ומעצרו הוארך. בחקירתו החשוד הודה בביצוע עשרות מעשים מגונים, בקורבנות רבים ולאורך תקופה ממושכת, אך בהמשך חזר בו מהודאתו. סניגורו של החשוד, עורך הדין קובי סודרי, אמר לחדשות 2 כי החשוד בדה את המעשים החמורים משום שרצה להשתחרר מצה"ל, והוסיף כי "אני מאמין שבסופו של דבר נצליח להוכיח שאין בסיס לחשדות נגד הקצין".  

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה