"אני משוכנע כי בסופו של דבר צדקתי תצא לאור", כך אומר היום ד"ר שמעון שיבר, מנהל בית הספר שנחשד בהטרדה מינית של תלמידותיו, בראיון מיוחד לחדשות 2. "אני מסתכל קדימה בתקווה לבלות עם משפחתי בחג הפסח", הוא מוסיף בראיון.

שיבר כופר בהאשמות נגדו. "אין בהן שום צל של אמת. יש לי נחישות להמשיך במאבקי להשיג צדק", הוא מדגיש, ומספר על התמיכה מבית: "אני שמח לשוב הביתה, ונרגש מהתמיכה המסיבית שקיבלתי מאישתי, מילדיי, ממשפחתי ומהסובבים. אני ממשיך להסתכל קדימה".

היום החליט בית המשפט השלום ברמלה שלא להאריך את מעצרו של המנהל, ולשחררו למעצר בית בתמורה ל-20 אלף שקלים בערבות. בנוסף, שלל ממנו בית המשפט את הזכות לתקשורת טלפונית או אינטרנטית.

לטענת המשטרה, ביום שישי האחרון התווספו שתי מתלוננות נוספות לשתיים שהתלוננו לראשונה נגד המנהל ממרכז הארץ, אך לא די בכך. לטענת המשטרה ישנן נפגעות נוספות, המוכרות למשטרה, אשר עדיין חוששות להגיש תלונה כנגד מנהל ביה"ס.

המשטרה טוענת להודאה חלקית

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה, שבחקירה שנוהלה כנגד שיבר הייתה "ראשית הודיה", בה הודה שיבר במספר סעיפים מסוים מתוך סך העבירות המיוחסות לו. עורך דינו של שיבר, לוליק אסל, מיהר להכחיש את הדברים ואמר כי זהו חטא לאמת - שכן מרשו לא הודה בשום דבר.

השופטת אמרה שאין צורך ששיבר יישאר במעצר מאחר והעבירות המיוחסות לו קרו לפני כשנתיים. מהדיון שהתקיים עולה כי אל מול שיבר תלויות 3 עבירות של הטרדה מינית מילולית ועבירה נוספת של מעשה מגונה ברף נמוך, כך נמסר במשטרה.

הפרשה נחשפה ביום חמישי האחרון בעקבות תלונה של אחת התלמידות. על מרבית פרטי הפרשה הוציא בית המשפט צו איסור פרסום. בשל רגישות הנושא, הוחלט כי החקירה תנוהל על ידי יחידת ההונאה של מחוז המרכז.