"הוא לא אנס. הוא לא עשה כלום, זה בדוק", אומרת בנחרצות תלמידה בבית הספר "עמית עמל" בראשל"צ, לאור החשדות נגד מנהלה, ד"ר שמעון שיבר.  

"עם כל ההאשמות - הוא המנהל הכי טוב שיש", הוסיף תלמיד אחר. "הוא כל הזמן דיבר על משמעת והתנהגות, ורק אחר כך על ציונים". עם זאת, יש כאלה שלא בטוחים בחפותו של שיבר. "אין עשן בלי אש", רמז אחד התיכוניסטים.

היום התיר לפרסום בית משפט השלום כי מנהל בית הספר התיכון שנעצר הלילה בחשד שהטריד מינית שתי תלמידות - הוא שמעון שיבר, מנהל בית הספר "עמית עמל" בראשון לציון. הבוקר הוא הובא לדיון בהארכת מעצרו בחשד להטרדה מינית. בית המשפט הותיר על כנו את צו איסור הפרסום על רוב פרטי החקירה.

ד"ר שיבר השעה עצמו מתפקידו עד לבירור החשדות נגדו. "מרשי סומך ידיו על רשיות החקירה עד כדי כך שהסכמנו להארכת מעצר עד יום א'", אמר סניגורו של שיבר, עו"ד לוליק אסל, "אני משוכנע כמוהו שהתיק יסתיים בקול ענות חלושה".

"אין לנו ספק שחפותו תוכח"

לדברי עורך הדין, לא מדובר בטענות חמורות גם לטענת המשטרה כפי שהוצגו. "אין לנו ספק שחפותו תוכח. ישנה תלונה בת שנה שנבדקה והמשטרה המליצה לסגור אותה. הוא יצא דובר אמת בפוליגרף והמלוננת יצאה דוברת שקר, אנחנו לא נתייחס לדברים האלה בתיק זה".

"עמל" מעסיקה עשרות עובדי קבלן
הרוחות סוערות. בית ספר "עמית עמל" בראשל"צ | צילום:

"אין שום תלונה של תלמידה שמנהל בית הספר נגע בה, מדובר במנהל בית ספר שהשליט משמעת קפדנית הביא את בית ספרו להישגים. הכל מובא במסגרת משמעת מאד נוקשה, לחץ שהפעיל על הסגל והתלמידים אני מניח שהדברים שצריכים להתברר יתבררו".

אנשי העירייה ייפגשו עם תלמידי בית הספר

בבית הספר קיבלו את הידיעה על מעצרו של המנהל בהלם. הדס מן, סגנית מנהלת התיכון, תמלא את מקומו של ד"ר שמעון שיבר כמנהלת בית הספר. ראש עיריית ראשל"צ, דב צור, והצוות הבכיר של העירייה נפגשו היום עם צוות הניהול של בית הספר ועם צוות המורים. כמו כן ייערך מפגש עם תלמידי בית הספר.