עבר של תלונות: בעוד המחלקה לחקירות שוטרים ממשיכה לגבות את אביעד כהן, שירה אמש למוות בנהג המונית עופר גיל שניסה לדרוס אותו בעתלית, מתברר הערב כי זו ממש אינה ההסתבכות הראשונה של השוטר.

נגד כהן נפתחו ונסגרו בשלוש השנים האחרונות שלושה תיקים בגין אלימות. לפני כשנתיים, במהלך ניסיון לבצע בדיקה שגרתית, הוא ניהל מרדף עצמאי אחר אלון דין, סטודנט מהטכניון שרכב על אופנועו. כהן דרס את הצעיר, פצע אותו קשה מאוד והשאיר אותו נכה עד היום. המקרה החמור, משום מה, כלל לא הגיע למחלקה לחקירות שוטרים. "לא הופתעתי", אומר היום דין, "אני זוכר את ההתנהלות האלימה והברוטאלית שלו".

במקרה אחר נפתח נגדו תיק בגין איומים בטלפונים על חברתו לשעבר, אך בשל חוסר ראיות הוחלט לסגור אותו. אירוע נוסף הסתיים גם הוא ללא התערבות בית המשפט, אך עם סימני שאלה רבים. כהן, כך טוען עצור בתחנת טירת הכרמל, תקף אותו נמרצות והכה אותו ללא רחמים. על אף המקרה החמור, פחד המתלונן לשתף פעולה עם המשטרה וכהן יצא בזול פעם נוספת. 

האח: למה 5 כדורים?

אלון דין. נשאר נכה (צילום: חדשות 2)
אלון דין. נשאר נכה | צילום: חדשות 2

הערב הובא עופר גיל למנוחות בנווה ים. מחקירת האירוע עולה כי השוטר הגיע לביתו של גיל בעתלית אמש סמוך לשעה 23:00, לאחר שאשתו התלוננה כי הפר צו הרחקה שאוסר עליו להתקרב אליה.

לטענת המשטרה כאשר אחד השוטרים התקרב לִמכוניתו, החל גיל לנסוע במהירות וגרר אותו על מכסה המנוע כ-100 מטרים, השוטר שחש סכנה לחייו ירה לעברו מספר פעמים והרג אותו. משפחתו של ההרוג מותחת ביקורת חריפה על המשטרה וטוענת כי ניתן היה לפעול בדרכים אחרות.

"המשטרה הגזימה. היה אפשר לעצור את אחי מאוחר יותר במקום להסתבך", זעם אחיו של גיל, "היה אפשר לירות בו פעם אחת בכתף, לא חמש פעמים בחזה".

משפחתה של האישה גם היא המומה וכועסת על השוטרים: "המשטרה מעלילה על עופר. הם כן היו בהליך גירושים קשה אבל בסך הכל דאגו לילדים והשוטרים פשוט הגזימו".

תמונות השוטר בכתבה: באדיבות מעריב

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק