אירוע חמור הלילה בעתלית: נהג מונית נורה ונהרג מירי של שוטר, לאחר שעל פי החשד ניסה לדרוס אותו.

האירוע התרחש סמוך לשעה 23:00 בלילה, ששוטר סיור של משטרת טירת כרמל הגיע לעתלית החדשה לטפל באירוע של אלימות במשפחה. על פי החשד, כאשר הגיעו השוטרים לבית הם נתקלו בבבעל, נהג מונית במקצועו, תושב הצפון כבן 47 שהפר על פי החשד צו הרחקה מבית אשתו המתגוררת במקום.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כאשר התקרב אליו אחד השוטרים, החל נהג המונית לנסוע לכיוונו במהירות. השוטר סיפר לאחר האירוע, כי הוא עלה על מכסה המנוע של הרכב ולאחר שהמשיך הנהג לנסוע כ-100 מטרים הוא חש סכנה ולכן שלף את נשקו וירה בנהג המונית מספר פעמים בפלג גופו העליון.

"השוטר ירה חמש יריות לעבר הבעל"

נורו לאחר שהעירו לנהג. ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע, הלילה בכניסה לעתלית | צילום: חדשות 2

עו"ד טומי גדשי, פרקליטו של השוטר היורה, סיפר הבוקר לחדשות 2 על מה שאירע בעתלית: "אתמול בלילה הוזעקה משטרה לביתה של אותה גברת שהוציאה צו הרחקה מביצ המשפט כנגד בעלה. הבעל – בניגוד לצו – הגיע לביתה עם המונית שלו. ניידת עם שוטר ושוטרת צעירים ניסו לדבר עם הבעל ובשלב מסוים היה נראה כי הא התרצה. אך מאוחר יותר, השוטר נעמד מול המונית, ואז נהג המונית נכנס לרכב, הניע אותו והחל לנסוע כשהוא מעיף את השוטר על מכסה המנוע שלו".

לדברי עורך הדין, מה שהתרחש מאותו רגע היה נראה כאילו הוא לקוח מסרט. "השוטר היה תלוי על מגבי המכונית שנסעה קדימה, והשוטר ניסה לנופף בידיו כדי לגרום לנהג לעצור – אך הוא המשיך בנסיעה כשהוא אחוז טירוף", סיפר הפרקליט. "השוטר הצליח בשלב מסוים לשלוף את נשקו וניסה לנפץ את השמשה בצד שליד הנהג כשהוא צועק לו 'עצור או שאני יורה', אך הנהג המשיך בנסיעה למרות האזהרות כשהשוטר תלוי על מכסה המנוע, בשלב מסוים השוטר הצליח לירות מספר יריות לכיוון רגלי הנהג ואז נזרק אל הכביש".

המשטרה: השוטר פעל כהלכה

אל המקום הוזעקו צוותי מד"א-כרמל שביצעו בנהג פעולות החייאה במשך 40 דקות, אולם בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו במקום. השוטר שנפגע גם הוא במהלך התקרית פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה.

מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב רוני עטיה, שהגיע למקום ההתרחשות, אמר בתגובה כי השוטר פעל כהלכה, זאת לאחר שנשקפה סכנה לחייו. נציגים מהמחלקה לחקירות שוטרים הגיעו למקום האירוע וקיבלו אחריות על חקירת האירוע.

עד ראייה שראה את הירי סיפר לחדשות 2: "השוטר כביכול פחד שהוא ידרוס אותו, הוא עלה על המכסה מנוע נתן אזהרה ברמקול 'זהירות לפני שאני יורה', ונתן 5 יריות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק