"אני חף מפשע", גליקסמן בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
"אני חף מפשע", גליקסמן בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך בצהריים בשישה ימים מעצרו של יוחאי גליקסמן, החשוד בעבירת הריגה עדות שקר, שיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר מעשה בפרשת תאונת הפגע וברח בנתניה. בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו.

"אני חף מפשע", אמר גליקסמן בפתח הדיון בבית המשפט. במהלך הארכת המעצר הוא ציין כי הוא חושש מעימות עם שושן ברבי, החשוד המרכזי בדריסה. המשטרה דווקא טענה לראשונה כי הם חושדים שגליקסמן דווקא היה ברכב בשעת התאונה. נציג המשטרה בדיון טען: "יש בדיקה שמעלה שהאליבי שנתן לנו אינו נכון. זהו חשד שייצטרך להיבדק".

אחר הצהריים הורה בית המשפט להאריך בשבעה ימים גם את מעצרו של אורן חנונה, ששהה ברכב הפוגע בזמן התאונה. אחרי הארכת מעצרו - הותר שמו לפרסום. עו"ד יזהר קונפורטי, המייצג את חנונה מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט: "למרות שהתאונה מצערת, אין למרשי שום קשר לאירוע. המשטרה עוצרת את כל מי שמכיר את ברבי. הוא שכיר של ברבי ויש לו אליבי - הוא היה עם אשתו בליל התאונה".

אתמול פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי לטענת המשטרה נמצאה הוכחה חד-משמעית לכך שברבי נהג ברכב הפוגע בזמן התאונה. לדברי השוטרים, מדובר בראייה חותכת שלא ניתן לסתור אותה, ובזכותה אפשר לראות ולהבין בדיוק מי נהג באאודי השחורה באותו הלילה. לא מדובר בדגימת DNA ולא בעדות מאנשים בשטח.

החוקרים בצוות החקירה המיוחד במשטרת מרחב השרון, מחכים לעמת את ברבי עם הראייה ולראות האם גם אז הוא ימשיך לדבוק בגרסתו.

"זה יותר כואב לי מכל דבר בעולם"

שלשום האריך בית המשפט את מעצרו של ברבי ב-10 ימים. "זה יותר כואב לי מכל דבר בעולם. חבל שזה קרה, למרות שזה קרה עם האוטו שלי. הלוואי שלא ידעו צער בחיים יותר", אמר ברבי בדיון.

ברבי, שנתפס במקום המחבוא בנתניה לאחר שלושה ימים, המשיך להכחיש את החשדות הכבדים המיוחסים לו בתוקף. "המשטרה תביא את הנהג ואתם תראיינו אותו עוד", אמר לעיתונאים והוסיף: "אני סומך על המשטרה שתעשה את העבודה שלה".