ריב על מקום בהסעה לבית הספר הוא שהוביל לרצח נער בן 15 לפני כחודש - כך התירה הבוקר המשטרה לפרסום. במהלך החודש האחרון נאספו ראיות נגד ארבעה קטינים, בגילאי 15-17 שחשודים שתכננו בקפידה את ביצוע הרצח, ובהתחמשות בכלי נשק.

הקטינים המעורבים נעצרו, תושבי ג'לג'וליה, נחקרו והודו במעורבות ברצח. בשבוע הבא צפויה הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום על עבירה של רצח. כאמור, מה שהביא לאירוע הירי הקשה בכפר קאסם, לעבר אוטובוס שהסיע ילדים שחזרו מבית הספר, הוא סכסוך בין שתי חבורות תלמידים.

הנער שנהרג בירי ההסעה בכפר קאסם
התלמיד שנהרג, אמג'ד שהוונה | צילום: PANET

באירוע הירי שהתרחש בחודש שעבר, נהרג הנער אמג'ד שהוונה, בן 15, שנסע באוטובוס בחזרה לביתו. סלימן עמר, תלמיד נוסף שהיה גם הוא על ההסעה נפצע ופונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

בתום החקירה המאומצת שהוטלה על מחלק שרון בימ"ר מרכז, הוגשה היום לבית משפט השלום בפתח תקווה הצהרת תובע לפיה המעורבים יואשמו בתחילת שבוע הבא בביצוע הרצח.

היורה רוקן מחסנית- ונמלט

פיגוע ירי על הסעה בכפר קאסם
זירת הירי בכפר קאסם | צילום: חדשות 2

האוטובוס שנורה לאור יום ב-8 באוקטובר, היה בדרכו לפזר ילדים שלמדו בבית ספר בטייבה. לאחר הירי לכיוונו המשיך האוטובוס בנסיעה לכיוון המרפאה בכפר, שם קיבלו מספר תלמידים שנפצעו טיפול רפואי ראשוני. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו את שהוואנה, שנפצע אנושות, לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם נפטר מפצעיו.

עוד עולה מהחקירה כי הירי, שתוכנן מראש, בוצע באמצעות רובה מסוג קלאצ'ניקוב. היורה רוקן מחסנית שלמה בירי על האוטובוס - ונמלט. זאת, בירי אוטומטי.

ראש עיריית כפר קסאם, נאדיר סרסור, אמר לחדשות 2 באינטרנט לאחר האירוע הקשה כי "מי שביצע את הטבח הזה, זה אנשים או אזרחים שהגיעו מחוץ לעיר שלנו, ועל זה אנחנו מכוונים להשבית את העיר למשך יומיים.

בנוסף פנה סרסור לוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, וביקש מהם לערוך ישיבה מיחודת על מנת לדון באלימות הגואה בקרב המגזר הערבי בארץ.